Kopa Sudamerikana: Najubedljivija pobeda u istoriji Gremija (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 07.05.21. | 02:42

Šest golova za 28 minuta...

Peta utakmica i peta pobeda za Tijaga Nunesa na klupi Gremija. Ne samo da su Trikolori prvi put s novim trenerom na klupi sačuvali svoju mrežu, već su ostvarili najubedljiviju pobedu u istoriji kluba kada su u pitanju takmičenja što oraganizuje Konmebol - 8:0. Aragva iz Venecuele pokazala se kao nedostojan rival u svakom smislu. Gremio je dominirao od početka do kraja susreta, s tim što je jasno bilo da u drugih 45 minuta nije pritiskao gas do kraja.

A i zaista nije imao potrebu za tako nečim, pošto je meč rešen za manje od pola sata, koliko je potrebno domaćinu da postigne čak šest golova. Aragvu je s dva gola načeo Luis Fernando, onda je s penala pogodio Dijego Souza, da bi potom dva puta zaredom pogađao Aldemir Fereira i to u razmaku od stotinak sekundi.

Sve što se u nastavku susreta događalo bilo je puko odrađivanje posla od strane Gremija koji posle tri kola ima maksimalan učinak i lider je grupe H. Sve ovo dođe kao melem na ranu Trikolora koji su loše ušli u sezonu, ispavši u kvalifikacijama za Kopa Libertadores.

Arsenal Sarandi ostvario je prvu pobedu u grupi C protiv bolivijskog Vilstermana (3:0) i ostao u igri za prolaz dalje, dok je Atletiko Gojanense kao gost slavio u Asunsionu u sudaru sa Libertadom (2:1) i preskočio ga na tabeli...