Kriza je prošlost: Boka posle četiri meseca vezala dve pobede (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.08.21. | 03:50

Đenovljani efektnim golovima do trijumfa nad Platenseom - 3:1 (1:1)

Ozbiljno je Boka Juniors posrtala na startu sezone. Nikoga velikan iz Buenos Ajresa nije mogao da dobije u uvodnih šest rudni argentinskog prvenstva, zbog čega je Mihel Anhel Ruso ceh platio otkazom, a na njegovo mesto dovedena je igračka legenda kluba Sebastijan Batalja. Šok terapija je urodila plodom - na Bataljinom derbiju Boka je minimalcem slavila protiv Patronata, da bi večeras upisala još jedan prvenstveni trijumf. Đenovljani su slavili na gostovanju Platenseu u 10. kolu (3:1) i po prvi put još od početka maja vezali dve pobede (Santos u Kopa Libertadoresu 2:0, Lanus u Liga kupu 1:0).

Međutim, mnogo se Boka više namučila sa pretposlednjeplasiranim timom prvenstva nego što govori rezultat. Jer argentinski velikan je tek u petom minutu nadoknade golom rezerviste Kristijana Pavona uspeo da "zatvori" utakmicu i reši dilemu oko pitanja pobednika.

Početna inicijativa gostima se isplatila tek sredinom prvog poluvremena kada je Norberto Brijasko kaznio katastrofalnu komunikaciju odbrane Platensea, bio konkretniji i uporniji od rivala, stigao pre njih do lopte i samo je ćušnuo ispred istrčalog Horhea De Oliveire za svoj prvi gol u sezoni.

Malo je falilo da Boka nedugo zatim dođe do drugog gola, šutirao je Sandez slabijom nogom sa distance i dobro uzdrmao prečku De Oliveirinog gola, ali je umesto prevremeno rešenog, meč vraćen pred sam odlazak na odmor vraćen na početak. Neodlučni su bili defanzivci Boke u svom šesnaestercu, između njih je utrčao Nikolas Bertolo, odlično se snašao u gužvi i sa šest metara doneo izjednačenje.

Brzo se rezultat na semaforu ponovo promenio. Nekoliko minuta po povratku sa pauze Dijego Gonzalez je dočekao odbitak na šesnaestercu i umesto punom, otvorio stopalo i na nesvakidašnji način uhvatio volej, pogodivši prazan ugao za novo vođstvo Boke.

Nastavili su gosti u istom ritmu i nakon drugog gola, tražili su treći u nameri da što pre uknjiže sva tri boda, međutim, nisu uspevali. Sve do petog minuta nadoknade, kada je Pavon stvorio sebi minimalan prostor između dvojice rivala i pogodio dalji ugao sa ivice šesnaesterca, podsetivši nas zbog čega je u jednom trenutku važio za jednog od najtalentovanijih južnoameričkih fudbalera.

ARGENTINA 1 - 8. KOLO

Patronato - Banfild 1:1 (1:0)