Lans ne pušta vrh

Vreme čitanja: 1min | pon. 11.11.19. | 23:15

Preokretom do pobede nad Rodezom - 2:1

Nastavlja se sjajna serija Lansa. Žuto-crveni su uhvatili tako dobar ritam, da već u novembru na javi sanjaju povratak u elitnu diviziju francuskog fudbala. Gostovanje kod Rodeza prebrodili su uz preokret, čime su dokazali da su zaista u ovom momentu najjači tim druge lige – 2:1.

Pobeda nad Rodezom bila je ujedno deveta uzastopna utakmica Lansa bez poraza. Jedina dva doživljena u prvenstvu su bila spojena još u avgustu. Od tada, tim Filipa Montanijea niže samo uspehe, koji ga drže na prvom mestu tabele.

Meč protiv Rodeza nije dobro počeo po Lans. Domaćin je poveo u 22. minutu golom Anrija, ali ovo je bilo veče Gaetana Robaila, koji je prvo izjednačio u 28. a onda i doneo pobedu gostima u 63. minutu.

Srpski defanzivac Aleksandar Radovanović je igrao prvo poluvreme u dresu Lansa, a onda je zamenjen.

FRANCUSKA 2 - 14. KOLO:

Rodez – Lans  1:2 (1:1)