Slavlje Nemaca (©Reuters)

Lever lako do Intera, Džerard nije pomogao Čelsiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 06.08.20. | 20:59

Rendžeri bez šanse u Nemačkoj...

Dvostruki trijumf u prošloj rundi protiv Porta, dvostruki trijumf i nad Džerardovim Rendžersom u borbi za četvrtfinale! Bajer Leverkuzen lako je opravdao ulogu velikog favorita u sudaru sa škotskim predstavnikom i posle 3:1 u Glazgovu minimalcem potvrdio plasman u četvrtfinale Lige Evrope - 1:0.

Strelac jedinog pogotka bio je mladi Musa Dijabi u 51. minutu, na lepo dodavanje Čarlsa Arangiza.

Policajci su bili inferiorni pred domaćom publikom u prvoj utakmici, izgubili glatko. Večeras jesu primili samo jedan gol, međutim ovakva nemoć retko se viđa u ovim fazama evrokupova. Za 90 i kusur minuta igre Bajer je davio rivala kao zmija žabu i nije mu dozvolio nijedan udarac u okvir gola. Ka golu svega dva pokušaja gostiju?!

U ovom dvomeču do izražaja je došla pre svega tehnička nadmoć nemačkog sastava. U obe utakmice Rendžers je imao tek nešto iznad 30 odsto poseda lopte i njegovi napadači nisu mogli da dođu do izražaja. Pre svih opasni Alfredo Morelos, koji se bez obzira na spekulacije da je sve dogovorio sa Lilom, ipak našao u startnoj postavi.

Još jedan igrač o kom bruji Evrope i koji bi trebalo da menja sredinu ovog leta počeo je utakmicu - Kai Haverc. Ali to i nije neko iznenađenje. Iz Bajera su najavili da mladi univerzalac mora da završi sezonu u Ligi Evrope kako bi mogao da realizuje transfer. Podsetimo, već nedeljama traju pregovori nemačkog kluba sa Čelsijem. Ponadali su se možda Englezi da bi Džerardov Rendžer mogao da im pomogne, da napravi čudo i izbaci Lever (kako bi transfer što pre bio završen), ali ništa od toga. Nova nada Frenka Lamprada biće Konteov Inter...

U borbi za polufinale, dakle, Verkself očekuje utakmica sa Interom. Podsetimo, od četvrtfinala igra se jedna utakmica. Bajer i Inter sastaju s već kroz četiri dana u Kelnu...