Lever na dva boda od Lige šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.01.20. | 19:55

Fortuna lako pala na Baj areni

Leverkuzen je svezao i treću pobedu. Fenjeraš iz Dizeldorfa odigrao je sasvim pristojno na Baj areni, međutim to je bilo dovoljno samo za častan poraz - 0:3. Momci Petera Boša dugo su lomili rivala, da bi ga konačno slomili u 79. minutu pogotkom defanzivca Larsa Bendera. Kada je Fortuna u pitanju utisak je pokvario taj treći pogodak. Da ga nije bilo konačna slika bila bi puno bolja, ovako...

Fridhelm Funkel je odlično postavio odbranu svog tima, pa je Leveru trebalo punih 40 minuta da probije taj bedem. Na centaršut Karima Belarabija odlično je reagovao mlađani Kai Haverc i glavom pogodio - 1:0.

Pretili su opasno Belarabi Foland u drugom poluvremenu, ali prednost je duplirao Lars Bender. Levi bek domaćeg tima najbolje se snašao u šesnaestercu Fortune posle ubacivanja iu ugla Kerema Demirbaja - 2:0.

Konačan rezultat postavio je rezervista Lukas Alario. Argentinac je precizno izveo najstrožu kaznu u 89. minutu susreta. Prethodno su defanzivci gostiju loše reagovali. Nadim Amiri iznudio je penal...