(© Reuters)

Leverkuzen je za Ligu Evrope: Leon Bejli dva i po puta bolji nego prošle godine (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.04.21. | 21:24

Na Baj areni 3:0 protiv Kelna

Mini-kriza je prošlost. Izgubio je Bajer dve utakmice zaredom, porazima od Arminije i Herte doveo u pitanje još jedan plasman u UEFA takmičenja, ali je u minula tri kola skupio sedam bodova i ponovo je na mestu koje garantuje Ligu Evrope, u nekim kombinacijama možda i napadne Ligu šampiona, narčito posle brodoloma Ajntrahta u Menhengladbahu.

Na zatvaranju subotnjeg programa 29. bundesligaškog kola u Leverkuzenu je stradao Keln, kome čak ni novi trener Fridhelm Funkel nije pomogao da se suprostavi favoritu. U pobedi 3:0 blistao je Leon Bejli. Krilni napadač sa Jamajke brzinom je lomio odbranu Jarčeva i sa dva gola i jednom asistencijom trasirao put sastavu Hanesa Volfa ka ubedljivom slavlju.

Da će ovog biti njegovo veče, Bejli je nagovestio već u petom minutu, sačekao ubacivanje Muse Dijabija i neprepoznatljivo – glavom, s obzirom da je visok samo 178 centimetara – promenio rezultat na semaforu. Kako je počelo prvom, tako je krenulo i drugo poluvreme: brzim golom domaćina. Samo što je ovoga puta Bejli bio asistent, a Dijabi strelac pošto mu je saigrač servirao zicer, na prazan gol. Frtalj sata pre kraja, Leon Bejli je potvrdio da je ovo bila utakmica stvorena za njega, prevario je još jednom Tima Horna i podebljao brojke koje svedoče koliko je napredovao u odnosu na minulu sezonu. Sad ima 14 golova i deset asistencija, lane se zaustavio na kombinaciji sedam plus tri. Učinak mu je dva i po puta bolji nego u takmičarskoj 2019/20.

Baš njegova forma je i napravila razliku između Leverkuzena i Kelna, jer koliko god bili organizovani u polju, gosti nisu imali čoveka sposobnog da šanse pretvara u golove.