Libertad još ne zna za pobedu: Šampion poveo pa jedva izvukao bod

Vreme čitanja: 1min | uto. 24.08.21. | 03:39

Lider prvenstva Paragvaja ispustio ceo plen u 78. minutu (2:2)

Aktuelni šampion Paragvaja nije uspeo da oseti slast pobede ni u 6. kolu, međutim remi (2:2) sa liderom Gvaranijem nagovestio je buđenje kluba iz Asunsiona.

Iako su gosti poveli pogotkom Viljalbe u 23. minutu, žuto-crni su samo četiri minuta kasnije uspeli da dođu do izjednačenja. Pogotku Bobadilje prethodilo je dodavanje Kontrere, te su ekipe na odmor otišle uz izjednačen rezultat.

Nastavak susreta bolje je otvorio domaćin i preko Fernandeza u 67. minutu režirao potpuni preokret, ali je bod gostima doneo Melgareho u 78. minutu.

Bodom osvojenim protiv Gvaranija Libertad je stigao do petog remija u prvenstvu, uz jedan poraz, dok je domaćin drugi put odigrao nerešeno, uz četiri pobede. Gosti su ujedno treći put ostali neporaženi u međusobnim duelima, a istovremeno je niz utakmica bez pobede Gvaranija na domaćem terenu protiv Libertada produžen na četiri susreta.

PARAGVAJ 1 - 6. KOLO

Gvarani - Libertad 2:2 (1:1)