Šamrok – Milan (©Reuters)

Liga Evrope: Milan s pola snage protiv Šamroka, tuga u Banjaluci, Standard čeka Vošu

Vreme čitanja: 3min | čet. 17.09.20. | 22:00

Belgijanci zakazali duel sa Novosađanima

Kakva tuga u Banjaluci! Imao je Borac u rukama produžetak protiv Rio Avea i nije ga sačuvao. Portugalci su u 90. minutu postigli gol, pa u 96. još jedan i izborili prolaz u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope – 2:0.

Istina je da je Rio Ave bio bolji tim tokom većeg dela utakmice. Portugalci su napadali sa svih strana, stvorili daleko više šansi za gol, ali Banjalučani su umešno čuvali rezultat do poslednjeg minuta. Ipak, Tarantini je režirao triler na kraju, pogodio je mrežu Pavlovića, posle njega Jambor i odveli su svoj tim u naredni krug takmičenja. A, tamo ga čeka Bešiktaš.

Milan je rutinski, s pola snage, preskočio Šamrok u Irskoj – 2:0. Domaćin je krenuo hrabro, pokazao zube, prvi stvorio šansu za gol, a onda su Rosoneri dodali gas.

Praktično iz prve ozbiljne šanse Ibrahimović je postigao gol i pokazao Ircima da nemaju čemu da se nadaju. Sredinom drugog dela Čalhanoglu je bio precizan, čisto da se izbegnu bilo kakve komplikacije do kraja. Milan ide dalje, a u 3. kolu ga čeka norveški Bodo Glimt.

Vredi istaći da je debitantski nastup u dresu italijanskog tima upisao Sandro Tonali, koji je pre nekoliko dana potpisao za Rosonere.

Ekipa Standarda je zakazala okršaj sa Vojvodinom u 3. kolu. Dok je srpski tim dobio pravo da startuje tek od treće runde, Belgijanci su večeras morali da se izbore za mesto u narednom kolu. I posao su odradili bez greške.

Bio je Standard veliki favorit protiv Bala Tauna, a meč je rešio u prvom poluvremenu kada je postigao oba gola – 2:0. U drugom delu je sa pola gasa belgijski tim priveo utakmicu kraju i pozvao Novosađane da im dođu u goste.

Ljubljanska Olimpija je na svom terenu ispala od Zrinjskog, iako je dva puta vodila. Tim iz Mostara je pokazao veliku upornost, za koju je nagrađen pobedom u produžecima – 3:2.

Prvi gol za Slovence postigao je Đorđe Ivanović, međutim, blistao je na drugoj strani Nemanja Bilbija, nekadašnji fudbaler Vojvodine, koji je postigao dva gola za Zrinjski. Sjajnu partiju je pružio i Miloš Filipović, bivši igrač Voždovca, koji je asistirao za sva tri gola Mostaraca.