(©Reuters)

LK: Fenerovo mučenje, Osijekovo stradanje i nula u Bukureštu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 10.08.23. | 22:30

Tadić strelac s penala protiv Maribora – 3:1

Pričati o narednom protivniku Partizana u kvalifikacijama za Ligu konferencije izgleda malo deplasirano posle očajne igre i poraza crno-belih u Azerbejdžanu (2:0), ali dok šanse za prolaz postoje...

Posle užasa odgledanog u Bakuu, navijači Partizana su malo bacali pogled ka Bukureštu, gde su igrali FCSB i Nordsjeland, jer će pobednik tog dvoboja ići u 4. kolu na crno-bele ili Sabah. I posle 90 minuta igre u prestonici Rumunije ostalo je sve otvoreno pred revanš, jer je utakmica završena bez pobednika i golova – 0:0.

Rumunima nije pomoglo ni to što su imali igrača više od 59. minuta, kada je Nagalo dobio drugi žuti karton. U inače vrlo tvrdom meču, Danci su i pored igračkog hendikepa u poslednjih pola sata bili bolji tim, bili bliži pobedi. Držali su posed lopte, imali više udaraca na gol protivnika, ali su mreže mirovale do kraja. Možda je, zbog prednosti domaćeg terena, sada klatno malo više na strani Skandinavaca.

Novi gol u dresu Fenerbahčea upisao je Dušan Tadić. Istina, bio je precizan sa bele tačke, ali je taj pogodak omogućio klubu iz Istanbula da mirnije spava pred revanš u Mariboru, pošto ima dva pogotka prednosti – 3:1.

Namučio se Fener, jer su Slovenci držali „nulu“ sat vremena. A, onda su Turci postigla dva brzometna gola, koja je namestio Šimanski samo što je ušao na teren. Verovali su navijači istanbulskog giganta da je brana Maribora pukla i da će da krene serija golova, ali desilo se obrnuto: ljubičasti su došli do pogotka preko Strajnara i time su ukočili nalete Fenerbahčea.

Na kraju, ipak, solidnih dva gola prednosti posle Tadićevog gola sa penala u sudijskoj nadoknadi. Srpski as dobio je ovacije sa tribina, za čas je postao ljubimac navijača Fenerbahčea.

Slavilo se i u drugom turskom gradu – Adani. Tamo je gadno postradao Osijek, koji je brojao do pet protiv Adanaspora - 5:1.

Svenson je već u 3. minutu nagovestio šta čeka Hrvate, a ulogu glavnog egzekutora preuzeo je Šerif Ndiaje, koji je tri sezone proveo upravo u Hrvatskoj, gde je igrao za Goricu. Postigao je večeras dva gola i ubio Osijeku sve nade da može nešto da uradi u revanšu.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJE – 3. KOLO (PRVI MEČEVI)

AEK Larnaka - Makabi Tel Aviv 1:1 (0:0)

Gent - Pogon Šćećin 5:0 (4:0)

Tobol - Deri Siti 1:0 (0:0)

Struga - Esperanž 3:1 (2:0)

Bode/Glimt - Pjunik 3:0 (2:0)

Sabah - Partizan 2:0 (0:0)

Dila Gori - APOEL 0:2 (0:1)

Santa Koloma - AZ Alkmar 0:1 (0:0)