LK: Jović prekinuo troipogodišnji post u Evropi, Terzić asistirao, vratio se i Bleki (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 06.10.22. | 22:57

Srbi obeležili trijumf Fjorentine nad Hartsom

Pogodio je Luka Jović na debiju za Fjorentinu i potom – ništa. Od gola Kremonezeu postio je srpski napadač skoro dva meseca, ali je večeras konačno prekinuo golgeterski post. Nekadašnji napadač Reala se u finišu meča sa Hartsom upisao u strelce i potvrdio rutinski trijumf tima iz Firence koji su obeležili srpski fudbaleri – 3:0 (2:0).

Pažljivo je Jović pratio kontranapad svog tima u 79. minutu, odmakao čuvarima iz vidokruga i rutinski pogodio praznu mrežu na asistenciju strelca drugog pogotka Kristijana Kuamea. Bio je to prvi gol srpskog napadača u evropskim takmičenjima posle nepune tri i po godine, tačnije još od 9. maja 2019. i meča polufinala Lige Evrope protiv Čelsija.

Treba istaći da je Jović tokom većeg dela meča mučio protivničke štopere, a na startu drugog poluvremena uspeo je da “izvuče” crveni karton defanzivca Nilsona i tako olakša svom timu posao do kraja meča. Odlično se srpski reprezentativac zagradio kod jedne duge lopte i da ga Nilson nije povukao sa leđa, izašao bi pred gol škotskog tima. No, ni ovako nije ispalo loše.

Zapaženu rolu u trijumfu Fjorentine imao je i Aleksa Terzić. Dobio je priliku od starta, doduše, na desnom boku, ali ga to nije sprečilo da tek treći start od početka sezone obeleži prelepom asistencijom kod vodećeg gola italijanske ekipe.

Dobra vest za selektora Srbije Dragana Stojkovića je povratak Nikole Milenkovića na teren. Štoper Fjorentine prethodnih mesec dana odsustvovao je zbog povrede, nije ga bilo ni na reprezentativnom okupljanju, ali se u međuvremenu oporavio i u drugih 45 minuta dobio priliku umesto Igora.

U strelce se večeras upisao još jedan srpski fudbaler. Aleksandar Čavrić golom je doprineo pobedi Slovana protiv Bazela – 2:0 (2:0). Nekadašnji napadač OFK Beograda polako podiže formu, prošle nedelje je u Kupu Slovačke postigao dva gola, a precizan je bio i na gostovanju u Švajcarskoj u nadoknadi prvog poluvremena kada je duplirao prednost Slovana. Priliku je u poslednjih pola sata igre dobio i Ivan Šaponjić, ali do gola nije mogao.ž

Veliki rezultat ostvario je RFS. Letonski klub za koji nastupaju Stefan Panić, Jovan Vlalukin i Andrej Ilić, trojica srpskih igrača, odigrao je na svom terenu bez golova sa favorizovanim Bašakšehirom. Letonski klub je u završnih 20 minuta ostao sa igračem manje, ali je uspeo da zadrži nalete turske ekipe i stigne do drugog boda u grupi. Bašakšehir ih ima sedam, Fjorentina četiri, a Harts 3.

Viljareal i AZ Alkmar su pobedama nad Austrijom Beč (5:0) odnosno Apolonom (3:2) zadržali stopostotne učinke u svojim grupama i došli nadomak plasmana u nokaut fazu. Trijumf španskog kluba obeležio je iskusni napadač Hoze Luis Morales koji je u igru ušao na poluvremenu i u polednjih petnaestak minuta stigao do het-trika. AZ je s druge strane tek u finišu meča stigao do pobede, a asistent kod odlučujućeg pogotka bio je Miloš Kerkez, novopečeni reprezentativac Mađarske.