LN: Finska ne odustaje od borbe za elitu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 14.10.20. | 19:59

Albaniji bod u Litvaniji

Vodiće se do poslednjeg kola velika borba Velsa i Finske ko će se preseliti u Ligu nacija A.

Finska je nastavila poteru za Zmajevima tako što je u 4. kolu kod kuće minimalnim rezultatom pobedila Republiku Irsku – 1:0. Plavo-beli doživljavaju zvezdane dane, jer su posle plasmana na Evropsko prvenstvo u igri i da se probiju u elitnu diviziju kontinentalnog fudbala.

Meč u Helsinkiju nije bio preterano uzbudljiv, rešio ga je Fredrik Jensen, vezista Augzburga, golom u 67. minutu. Imali su Irci šansi da odnesu makar bod, a poslednju je propustio Ronan Kurtis u 92. minutu, njegov udarac glavom je sjajnom reakcijom odbranio golman Finske Lukaš Hradecki.

Odigran je u popodnevnim časovima i jedan meč u Ligi nacija C. U grupi 4 vladala je neverovatna neizvesnost pre ovog kola, pošto su sve četiri reprezentacije imale po četiri boda.

U Vilnjusu su se sastali Litvanija i Albanija, a golova nije bilo – 0:0. Imali su Albanci više od igre, diktirali su ritam tokom svih 90 minuta, bili su bliži pobedi, međutim, nisu uspeli da dođu do pogotka.