Luda utakmica u Portu! Benfika srušena na startu, Boavista u 90+13 do neverovatnog preokreta (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 15.08.23. | 00:16

Veliko slavlje ekipe Armanda Petita protiv šampionskog sastava Rodžera Šmita – 3:2

Otvaranje sezone u portugalskom prvenstvu donelo je meč za pamćenje i prepričavanje! Benfika koja je prošle sezone beležila rekorde kada je u pitanju neporaženost u jednoj sezoni, ovoga puta je pala na samom startu i to posle neverovatnog preokreta domaće Boaviste u Portu – 3:2 (0:1).

Ništa što se dešavalo nakon prvih 45 minuta igre nije nagoveštavalo da bi moglo da se desi ono što se desilo u drugom poluvremenu, a posebno u samoj završnici meča. Benfika je povela posle furioznog kontranapada u 22. minutu, preko Anhela di Marije i sve do 50. minuta meča apsolutno držala kontrolu dešavanja na samom terenu. Ipak, onda je usledio nesmotren potez Petra Muse, koji je preoštro startovao na Rodriga Abaskala i dobio direktan crveni karton.

Samo tri minuta kasnije, Rodžer Šmit je umesto Di Marije na teren poslao defanzivca Morata i stanje stvari na terenu više nije bilo isto. Osokolnjenji domaćin je izjednačio već u 55. minutu preko Roberta Boženika, posle čega se ušlo u veliko nadigravanje na terenu.

I pored deficita igrača na terenu, gosti su uspeli da iskoriste period dobre igre i ponovo dođu do prednosti preko sjanog Rafe Silve, ali im to nije bilo dovoljno čak ni da izbegnu poraz na ovom meču.

Sastav nekadašnjeg reprezentativca Portugalije Armanda Petita do izjednačenja je stigao iz jedanaesterca u 90. minutu utakmice, preko Bruna Lorensa, nakon što je Antonio Silva žustrim startom pred svojim golom oborio De Santisa, ali tu nije bio kraj drame. Naprotiv, tek tada su krenula ozbiljna uzbuđenja.

Sudija Antonio Nobre je odlučio da meč zbog brojnih izmena i sitnih prekida produži 10 minuta, ali je nadoknada dodatno produže zbog povrede Davida Juraseka, umesto kojeg je u trećem minutu nadoknade ušao Mihailo Ristić.

Igrači Benfike nisu hteli da se zadovolje bodom, već su krenuli u veliku ofanzivu i u devetom minutu nadoknade bili izuzetno blizu trećem pogotku posle kornera. Na odbijenu loptu domaće odbrane naleteo je David Neres, koji je žestoko opalio po lopti, ali je ona svom silinom udarila od prečku, pa je Boavista ponovo prodisala.

Veliki pad koncentracije gostujućeg tima dogodio se u 13 minutu nadoknade. Benfika je sebi dozvolila da sa svih devet igrača bude duboko u protivničkom polju, a onda su domaći oduzeli loptu, jurnuli u kontranapad koji je na siguran način iskoristio heroj Boženik.