Gundogan postiže gol (Reuters)

Ludilo Boksing deja u Mančesteru, Siti je morao da strepi posle 4:0! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 26.12.21. | 17:56

Lester za 11 minuta uspeo da oživi ali je na kraju primio šest komada

Mnogi ljubitelji engleskog fudbala znaju za čuveno kolo na Boksing dej 1963. godine kada je palo 66 golova na 10 utakmica. Mnogi se sećaju i kultnih mečeva kao što su Čelsi – Aston Vila iz 2007. godine (4:4) ili Mančester Junajted – Njukasl iz 2012. godine (4:3). A današnji okršaj Mančester Sitija i Lestera definitivno ulazi u uži krug najluđih utakmica odigranih na Boksing dej.

Šampion je u čudesnom vatrometu golova savladao Lester sa 6:3 posle pravog rolerkostera raspoloženja u oba tima. Siti je za manje od pola sata napunio mrežu Lisica, poveo sa ogromnih 4:0, a onda pomislio da je završio utakmicu... I kasnije je morao da strepi kada je Lester za furioznih 11 minuta u drugom poluvremenu dao tri gola i opet otvorio utakmicu. Ipak, Sitijevi štoperi su sjajnom skok igrom sprečili senzaciju i pečairali trojumf Građana.

Kao da smo gledali dve ili tri različite utakmice u 90 minuta fudbala na Etihadu.

Način na koji je Siti otvorio utakmicu je u najmanju ruku bio brutalan. Poveli su posle pet minuta utakmice... Klasična Sitijeva akcija kada lopta kruži, a onda sevne potez kojim se protivniku nanese šteta. Ovoga puta je golu prethodila maestrlana asistencija Fernandinja, užasna reakcija gostujućeg štopera Vestergarda i lagana završnica Kevina de Brujnea.

I dok je De Brujne imao sjajan početak meča, njegov zemljak Juri Tilemans je prolazi kroz košmar. U 14. minutu je skrivio penal koji je Rijad Marez pretvorio u 2:0. U 21. minutu je bilo već 3:0 pošto je Gundogan natrčao na otpadak posle odbijene lopte Šmajhela, a nesrećni Tilemans je ubrzo napravio još jedan penal koji je Sterling pretvorio u 4:0.

Delovalo je da je Lester u potpunom nokautu i da nema šanse za bilo kakvu neizvesnost do kraja utakmice. Čak je Šmajhel skinuo zicer Sterlingu za 5:0. Ali...

Brendan Rodžers je na poluvremenu uvođenjem Kastanja promenio formaciju i Lester je potpuno oživeo. Raspoloženi Medison je smanjio posle duplog pasa sa Ihenačom. Četiri minuta kasnije je Ihenačo upisao još jednu asistenciju. Ovog puta za Lukmana, a 11 kasnije se i sam upisao u listu strelaca i potpuno oživeo svoj tim i utakmicu.

Izgledalo je da je Siti u problemima ali su prekidi došli glave Lisicama. Prvo je Laport skočio posle kornera i pogodio za 5:3, da bi posle sličnog skoka Rubena Dijaša, na loptu natrčao Sterling i postavio konačan rezultat.

Prejak i preiskusan je Siti da bi dozvolio sebi gubitak bodova posle 4:0...

ENGLESKA 1 – 19. KOLO

Mančester Siti - Lester 6:3 (4:0)

/De Brujne 5, Marez 14 penal, Gundogan 21, Sterling 25 penal, 87, Laport 69 - Medison 55, Lukman 59, Ihenačo 66/

Norič - Arsenal 0:5 (0:2)