Ludo kolo u Bundesligi: Sardžent mogao da uništi Bajern, Dragović heroj Leverkuzena, u Zinshajmu 3:3! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.11.20. | 17:38

Sjajne utakmice u nemačkom šampionatu

Bajern je drugi put zaustavljen u ovoj sezoni. Ekipa Hansija Flika je odigrala užasno prvo poluvreme, bila mnogo bolja od Verdera u drugom, ali će na kraju gosti iz Bremena žaliti što sa Alijanc Arene nisu odneli sva tri boda. Za to je odgovoran Džoš Sardžent, koji je u završnici imao dva zicera, ali je oba prokockao - 1:1 (0:1).

Mnogo bolju igru u prvom poluvremenu Verder je krunisao u poslednjim trenucima prvog dela igre, kada je Maks Egestajn iskoristio pravovremeno davanje tragičara Sardženta. U drugom poluvremenu minhenski gigant je zaigrao onako kako se od njega očekivalo. Siloviti napadi Flikovog tima nagađeni su golom Kingslija Komana na dodavanje Leona Gorecke, posle čega je trener domaćih uveo Čupo Motana, Gnabrija i Sanea. Ipak, u svim tim naletima otvorile su se prilike za Verderove kontre.

Sardžentu je prvi pokušaj, posle odlične varke nad Boatengom, blokirao požrtvovani Leon Gorecka, dok je kod druge zablistao Manuel Nojer i maestralnom paradom jednom rukom odbranio udarac Amerikanca.

Od današnjeg kiksa Bajerna, za sada je profitrao samo Leverkuzen koji je golom Aleksandra Dragovića u 88. minutu slomio otpor Arminije i prišao lideru na samo bod zaostatka (2:1).

Gosti su vodili golom Leona Bejlija od 27. minuta, ali je su na samom početku drugog poluvremena domaći izjednačili autogolom Lukasa Hradeckog, Finiš je bio dramatičan. Dragović je ušao na početku drugog poluvremena umesto Svena Bendera, a u samom finišu naterenu sus e našli i Belarabi i Demirbaj, pa je Leverkuzen krenuo na sve ili ništa.

Trenutak odluke stigao je pred sam kraj, kada je Austrijanac srpskog porekla odlično reagovao na jedan odbitak u kaznenom prostoru i poslao precizan udarac unutrašnjim delom kopačke u nebranjeni deo mreže domaćeg gola.

Situaciju je dodatno uprskao Menhengladbah, kojiu je na svom terenu vodio protiv Augzburga ranim golom Florijana Nojhausa, a od 66. minuta imao i igrača više zbog isključenja Rafaela Frambergera, ali je doživeo veliki šok u 88. minutu kada je Danijel Kaliđuri postavio konačan rezultat (1:1).

Šta tek reći za Hofenhajm, koji je dva puta vodio protiv Štutgarta, ali su populrane Švabe iz Zinshajma odnele veliki bod zahvaljujući golu Marka Olivera Kempfa (3:3).