©AFP
©AFP

Majamijeva pobeda u senci povreda Mesija i Albe

Vreme čitanja: 2min | čet. 21.09.23. | 03:43

Toronto ispraćen sa četiri lopte u mreži (4:0), Argentinac i Španac prinudno zamenjeni

Inter Majami je posle prvog poraza u Mesijevoj eri uspeo ekspresno da se vrati na željeni kolosek. Melem na ranu nastalu protiv Atlante (2:5) predstavljala je pobeda protiv Toronta (4:0), ali je ubedljivo slavlje ostalo u senci povreda Lionela Mesija i Đordija Albe.

Dvojac zvezda domaćina napustio je teren u samo nekoliko desetina sekundi razmaka - prvo je prinudno zamenjen Alba u 35, dok je van terena izašao i Mesi, u 37. minutu. Argentinac koji je zbog problema sa povredom propustio prethodnu utakmicu, delovao je kao da je obnovio isti problem, a da su zdravstveni pehovi bili povod za izmene obojice fudbalera potvrdio je strateg Majamija Tata Martino, međutim bez detalja o povredama.

Izostanak Mesija i Albe nije se odrazio negativno na njihove saigrače, pa je već u nadoknadi prvog poluvremena Farias načeo mrežu protivnika, a prednost je u 54. minutu udvostručio Tejlor.

Slomivši rivala na vreme Flamingosi su potom rutinski posao priveli kraju i sa još dva pogotka učinili pobedu još ubedljivijom. Na 3:0 je povisio Kremaski u 73. minutu, dok je tačku na susret drugim golom večeras stavio Robert Tejlor u 87. minutu.