Malo je PSV-u trebalo da sve uprska (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.09.20. | 18:51

Bledo izdanje ekipe Rodžera Šmita na gostovanju Heraklesu

Kada uputite dva udarca udarac u okvir gola tokom 90 minuta igre, i to jedan iz penala, onda osvajanje boda morate da smatrate ozbiljnim rezultatom. Bez obzira na to što se zovete PSV Ajndhoven. Ekipa Rodžera Šmita je morala da se zadovolji podelom plena na gostovanju Heraklesu, iako je u finišu utakmice odličnu šansu za pobedu propustio Malen Donjel - 1:1 (1:0).

Gostima je velike probleme napravilo to što su od 31. minuta morali da jure prednost ambicioznog domaćina. Vodeći pogodak za domaćina postigao je Raj Vlut sa bele tačke, pa su gosti morali da ubrzaju svoje napade što je otvorilo prostora i za kontranapade. Na početku drugog poluvremena je moglo da bude sve rešeno, ali je pogodak Adrijana Šokea poništen zbog ofsajda.

PSV je izjednačio na vreme, zahvaljujući pogotku Filipa Maksa sa bele tačke, pa se krenulo u otvorenu bitku po bodove, gde gosti izuzev one prilke iz samog finiša nisu imali izrazitih šansi. Zato jeste domaćin, koji će žaliti za situacijom iz 67. minuta kada je Raj Vlut mogao da dovede Herakles u novo vođstvo.

Gigant iz Ajndhovena će već narednog vikenda imati priliku da se vrati na pobednički kolosek u utakmici sa Fortunom Sitad, dok Herakles ide na noge Viteseu, ali sa mnogo više samopouzdanja nego danas.