Mihina Bolonja razbila Spal u lokalnom derbiju, pogodio Berou (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 25.01.20. | 16:55

I to u gostima - 3:1

Jako bitna pobeda za Bolonju. I zbog bodova, ali i zbog značaja utakmice. U lokalnom derbiju pokrajine Emilija Romanja Bolonja je gostovala Spalu, čak i primila gol, ali onda dala tri i do kraja utakmice lagano dobila lokalni derbi - 1:3 (1:1).

Po kišovitom vremenu gledali smo veliku borbu, veliku tuču. Sve što derbi nosi sa sobom. Petanja je doveo Spal u prednost u 23. minutu i to sa bele tačke, ali se sudbina tako poigrala da je Bolonja stigla do izjednačenja već minut kasnije kada je Vicari postigao autogol. Sa takvim rezultatom se i otišlo na poluvreme.

A drugo je potpuno pripalo Bolonji. Pogotovo početak drugog poluvremena. A onaj posebni gol koji je sve promenio bio je onaj Muse Beroua.

Momak koji je ove zime stigao u redove Bolonje postigao je pogodak na drugoj utakmici u dresu Siniše Mihajlovića. Jako je lepo pogodio kada je ostao sam u šesnaestercu, uputio je fenomenalan šut i probušio mrežu. Na taj način je pokazao da će biti od prilične pomoći svojoj ekipi. Inače, stigao je iz Atalante.

Berou je bio precizan u 59. minutu, a već četiri minuta posle toga Poli je iskoristio jako lepu akciju i asistenciju Sorijana i već u tom momentu je Bolonja suštinski obezbedila trijumf na ovoj utakmici. A mogla je i do još nekog pogotka jer se kasnije Spal malo otvorio, pa je to donelo prostora Bolonji za kontranapade. Doduše, mogao je i Spal da smanji razliku, ali nije uspeo posle dobrih intervencija Skorupskog.

Sa ova tri boda Bolonja je prekinula niz od dva remija i poraza i sada deli devetu poziciju sa Torinom koji ima i utakmicu manje.

ITALIJA 1 - 21. KOLO:

Breša – Milan  0:1 (0:0)