(©AFP)

Milan dao četiri gola posle skoro dve godine! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 22.06.20. | 21:44

Rosoneri ubedljivi po nastavku sezone

Izgleda da je igračima Milana prijala pauza zbog korona virusa. U nastavak sezone su ušli onim remijem sa igračem manje protiv Juventusa u polufinalu kupa, a u Seriji A su povratak obeležili ubedljivom pobedom nad Lećem u gostima od 4:1. Prvi put u sezoni, ali i prvi put posle skoro dve godine, Milan je dao četiri gola u prvenstvu. Iako nije mogao da računa na povređenog Zlatana Ibrahimovića

Ne znači mnogo ova pobeda Rosonerima u rezultatskom smislu jer su odavno ispali iz trke za Ligu šampiona, a Liga Evrope im baš i ne donosi nešto bitno. Iako su sada na poziciji koja vodi u slabije klupsko takmičenje pod okriljem UEFA.

Mnogo bitnije za Milan je da je malda ekipa dobila tu dozu samopouzdanja da nekome može da napuni mrežu i da ne mora skoro uvek da strepi za bodove. Iako ni danas u jednom trenutku nije bilo baš svejedeno treneru Pioliju.

Jači sa Ernandeza i Kastiljeha koji nisu igrali protiv Juventusa, kao i Rebića koji je tada isključen posla samo desetak minuta, Rosoneri su od prvog minuta počeli da bombarduju gol svog nekadašnjeg člana Gabrijela. Konačno, u 26. minutu su ga savladali kada je Kastiljeho dobro reagovao na petercu posle centaršuta Čalhanoglua.

Početak drugog poluvremena je podsetio na Milanove partije u prvom delu sezone. Neiskusni Gabija koji je zamenio povređenog Kjera je neoprezno startovao na Babakara i skrivio prilično sumnjiv penal. Mankozu je bio siguran sa bele tačke, ali je Milan već u sledećem minutu opet poveo. Gabrijel je odbio loptu posle šuta Čalhanoglua, a Bonaventura je otpadak pretvorio u 2:1. Samo dva minuta kasnije je već bilo 3:1. Ovoga puta je Rebić krunisao lepu kontru trkom sa centra igrališta. Tačku je stavio rezervista Leao posle oštrog centaršuta Kontija