©Starsport

Mitrovčani ne odustaju od Mozzart Bet Superlige, Trajal sve bliži srpskoligaškom društvu

Vreme čitanja: 2min | pet. 05.05.23. | 19:55

Radnički savladao Novosađane (4:2), druga pobeda Zlatibora u plej-autu (2:0)

Posle tri duela sa rivalima iz vrha plej-of tabele i samo jednog osvojenog boda Radnički iz Sremske Mitrovice vratio se na željeni kolosek savladavši RFK Novi Sad (4:2). Uspeo je domaćin da na krilima dovostrukog strelca Piusa Obuje savlada Kanarince i tako očuva realne šanse u trci za superligaški baraž, dok su gosti istovremeno ostavši praznih šaka prepustili petu poziciju upravo današnjem protivniku.

Fudbaler iz Ugande prvencem je načeo Novosađane u 15. minutu, a samo et minuta kasnije Čarapić je udvostručio prednost. Iako je Mladenović u 28. minutu smanjio zaostatak gostiju sa dva gola u nastavku tim iz Sremske Mitrovice otklonio je sve dileme po pitanju pobednikam, te je pogodak Balabanovića sa bele tačke doprineo samo da Kanarinci ublaže poraz.

Osvojivši tri boda Radniki se izjednačio sa Jedinstvom koje ima takođe 49 bodova, ali i utakmicu manje, dok je RFK Novi Sad ostao na 47 bodova.

Istovremeno, Zlatibor je upisao drugu pobedu u plej-autu, pošto je pšosle Mačve savladao i Trajal (2:0). Pogocima Vrbića i Veličkovića domaćin je produbio muke Gumara koji su nastavuili da tonu ka srpskoligaškom društvu uz samo jedan bod osvojen u aktuelnoj fazi takmičenja.