undefined

Mladost i Rad prvi na odmor... I izgleda da su jedva čekali

Vreme čitanja: 2min | čet. 18.06.20. | 20:53

Loš fudbal i 2:0 u Lučanima

Ostali nek se strpe još koji dan, Mladost i Rad su svoje završili. I po onome što smo videli danas u Lučanima jedva su čekali. U poslednjoj ovosezonskoj utakmici u Lučanima Mladosti je slavila sa 2:0, ali tek nakon što je nervozni Marko Nikolić isključen u 60. minutu zbog toga što je po svemu sudeći vređao pomoćnog sudiju Marka Dimitrijevića.

Do tog trenutka – vrlo malo fudbala. Jedan dobar pas Vladimira Radivojevića ka Milanu Bojoviću, prijem na grudi i dobar udarac pravo u Dušana Markovića. I ništa više od toga.

Međutim, posle Nikolićevog isključenja Rad nije mogao još dugo da izdrži. I kad se na sve to nakalemio penal sviran zbog starta rezerviste Aleksandra Trninića nad Bojovićem – bilo je tu povlačenja, ali nismo uvereni da bi recimo u Premijer ligi taj intenzitet bio dovoljan za najstrožu kaznu – Građevinari su potpisali kapitulaciju. Marković je doduše pročitao nameru Bojovića, ali nije mogao da zaustavi njegov udarac i to je bilo 1:0 za Mladost.

Konačnih 2:0 je u 87. minutu postavio 19-godišnji levokrilni napadač Đorđe Babić, koji tek pravi prve korake u seniorskom fudbalu. A pre dve nedelje gol protiv Mačve, sad i protiv Rada. Lepo je okrenuo sporijeg Marka Dobrijevića i odličan pas Radivojevića u prazan prostor krunisao pogotkom za lep kraj sezone.

Na Banjici će gledati da je što pre zaborave. Da je ove sezone neko ispadao verovatno bi to bili Građevinari.