©Reuters
©Reuters

Mogu da ga uzimaju na zub, ali boljeg nemaju: Grinvud je Marseljov Bukajo Saka

Vreme čitanja: 3min | pet. 12.09.25. | 22:43

Nekadašnji igrač Mančester junajteda upisao gol i asistenciju za poluvreme i maltene sam pobedio Lorijan - 4:0

Nije lako kad u tako ludoj sredini kakva je Olimpik Marselj postanete persona non grata i to sve posle perioda u kojem su vas obožavali. Istina, ume Mejson Grinvud da nekad iznervira nonšalancijom i nezainteresovanošću, ponekad imate utisak da igra čisto da bi se malo istrčao i održao telo u dobroj formi. Međutim, mogu navijači da kače transparente na kojima ga teraju iz kluba i da uzimaju na zub koliko god hoće, ali boljeg nemaju. To je Grinvud večeras demonstrirao protiv nemoćnog Lorijana - 4:0.

Grinvud je više od pola Marselja, čak i kad nije na maksimalnom broju obrtaja je najveći majstor u ekipi. Da njega nema, klub s Velodroma ne bi bio ni blizu drugog mesta prošle sezone i direktnog plasmana u Ligu šampiona.

Izabrane vesti

Verovatno ne bi imali nijednu pobedu od početka ove sezone da nije njegovog individualnog kvaliteta, a nije da Roberto De Zerbi ne poseduje igrače koji nemaju slične sposobnosti, ali niko od njih nije kalibar Grinvuda, čak ni Pjer Emerik Obamejang. Mejsonov uticaj na ostale saigrače na terenu je neogračen, pola je tima, ako ne i više od toga.

Protiv Lorijana je na momente delovalo kao da igra sam i pride tera šegu sa nemoćnim gostima. Možda to deluje ponekad neozbiljno, ali je u mečevima protiv slabijih rivala delotvorno. U prilog tome govori činjenica da je nekadašnjem igraču Mančester junajteda bilo dovoljno samo sedam minuta da maltene reši utakmicu. Na sve to, dodajte da je gost igrao sa igračem manje od rane faze utakmice i odmah vam je jasno u kom smeru je mogla da ode meč, a i bez toga, Lorijan nije pokazao ništa. Nisu džaba u krugu ekipa za koje se smatra da im se smeši selidba u niži rang.

Grinvud je najpre realizovao penal, da bi posle toga izveo korner i pogodio u trepavicu Benžamena Pavara koji je postigao prvenac u dresu novog kluba. Između toga je krilni napadač imao prelep solo prodor u kojem je izmešao kompletnu odbranu Lorijana, ali mu je izostala završnica. Umešao je Grinvud prste i u treći gol domaćina. On je taj koji je ponovo izveo korner, lopta se izodbijala i na kraju došla do Anhela Gomeša koji ju je zakucao u mrežu.

Ako su već navijači Marselja bili nezadovoljni zalaganjem Grinvuda, na nekim prethodnim utakmicama, onda je potpuno drugačija priča sa simpatizerima Junajteda. Neki ga prizivaju da se vrati u Junajted, čak smatraju da bi bio nivo Bukaja Sake da mu se nisu desile optužbe za silovanje. Ovako, momak rodom iz Bredforda će biti Marseljov Bukajo Saka, kad već to nije na Old Trafordu.

LIGA 1 – 4. KOLO

Petak

Olimpik Marselj - Lorijan 4:0 (3:0)
/Grinvud 13pen, Pavar 20, Gomeš 33, Agerd 90+3//

Subota

17.00: (1,70) Nica (3,60) Nant (5,30)

21.05: (5,00) Okser (4,20) Monako (1,65)

Nedelja

15.00: (1,80) Lil (3,70) Tuluz (5,00)

17.15: (2,30) Brest (3,50) Pariz (3,25)

17.15: (2,35) Mec (3,40) Anže (3,25)

17.15: (1,35) Pari Sen Žermen (5,80) Lans (8,50)

17.15: (1,65) Strazbur (3,70) Avr (5,60)

20.45: (2,75) Ren (3,65) Olimpik Lion (2,55)

***Kvote su podložne promenama


tagovi

LorijanFrancuskaMejson GrinvudOlimpik Marselj

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara