Sa meča na Krovu (©Starsport)

Mrtva trka Traktora i Dizelke, na cilj stigli u isto vreme

Vreme čitanja: 3min | pet. 29.03.24. | 19:58

IMT i Železničar podelili po bod – 1:1

Punih 80 minuta „saobraćajni“ derbi na voždovačkom Krovu izgledao je kao trka dve kornjače, ali u poslednjih 15 minuta Traktor i Dizelka su vozili kao na mlazni pogon. Na kraju su na cilj stigli u isto vreme i za nagradu podelili po bod – 1:1.

IMT je bio bolji tim u većem delu meča, stvorio veći broj šansi, dok je Železničaru glavu iznad vode držao golman Mladen Mijatović sa tri-četiri sjajne odbrane. Ipak, imaju Pančevci za čim da žale, jer su mogli da obraduju novog trenera Sinišu Dobrašinovića sa tri boda na njegovom debiju, pošto su u 82. minutu poveli golom Aleksandra Đorđevića, ali nisu izdržali do kraja. Ponovo je Aleksandar Lutovac bio spasilac IMT-a, pobegao je odbrani gostiju i izjednačio na 1:1.

Malo je nedostajalo da Dobrašinović na prvoj utakmici „popravi“ Dizelku, mada više rezultatski nego igrački, pošto Železničar nije briljirao u igri, teško je dolazio do prilika za gol. S druge strane, IMT je bio nešto konkretniji, ali su promašaji mogli skupo da ga koštaju. No, iskočio je Lutovac ponovo kao pravi čovek na pravom mestu u pravo vreme...

Početak sa dve šanse u nekoliko uvodnih minuta nije nagoveštavao kakvo će mrtvo more da nastane posle toga. Igralo se potom 20 minuta bez ozbiljnijeg pokušaja sa obe strane, a onda je Jović promašio najbolju šansu u prvih 45 minuta. Luković i Radočaj su skovali akciju po levom boku, Jović je dobio loptu na peterac, ali je očajno primio, pobegla mu je dovoljno da mu golman Mijatović uđe u šut i spreči gol.

Crnogorski reprezentativac ispred mreže Pančevaca odbranio je i lukav pokušaj Traktorista uigranom akcijom iz slobodnog udarca, a prvu narednu pretnju Železničar je napravio tek u 36. minutu, kada je Jovanović slabašno zahvatio loptu na šest-sedam metara od gola i šutirao pored stative.

Umorili su igrači oba tima čak i sudiju Srđana Jovanovića, koji nije produžio poluvreme ni za minut.

Dosta angažovanija igra sa obe strane viđena je u nastavku. Igralo se u talasima, jer je bolje poluvreme počeo Železničar, da bi posle desetak minuta IMT preuzeo inicijativu, a u 62. minutu udarac Lutovca koji je išao pod prečku Mijatović je skrenuo u korner.

Veliku šansu Železničar je imao u 80. minutu, Đorđević je atraktivno šutirao, Gordić odbranio, a to je, ispostavilo se, bila samo najava sjajne akcije Pančevaca 120 sekundi kasnije, koja je krenula iz sredine, Romanić je izašao ispred golmana i uposlio Đorđevića samog na drugoj stativi, a realizacija je bila lakši deo posla.

Ali, Dizelka nije izdržala. Traktor je stigao u ciljnoj ravnini. Na dubinsku loptu Lambulića pitanje je da li je Miloš Luković uopšte dirao, Lutovac se ubacio iza leđa odbrane Železničara i poslao fudbal u mrežu.

IMT – ŽELEZNIČAR 1:1 (0:0)