©AFP

Mundijalska fešta u Buenos Ajresu: Velez spektakl na premijeri upotpunio pobedom

Vreme čitanja: 2min | uto. 31.01.23. | 01:55

Duel šampionata Argentine pripao domaćinu (3:1)

U spektakularnoj atmosferi, pred nekoliko desetina hiljada navijača, u duhu nedavnog uspeha Argentine i osvojenog Mundijala u Kataru, nekadašnji klupski šampion sveta Velez počeo je prvenstvenu trku duelom sa Himasijom u kojem je rutinski stigao do tri boda (3:1).

Klub iz Buenos Ajresa ugostio je rivala iz La Plate, ali i čuveni trofej koji će naredne četiri godine ostati u posedu Gaučosa. Osvajač svetskog trona 1994. godine u klupskoj konkurenciji mogao je već iz prvog napada da zatrese mrežu, ali je pokušaj Boua uspeo da izblokira jedan od štopera gostiju.

Odgovor gostiju u 15. minutu režirao je Morales, ali je njegov udarac glavom bio nedovoljno precizan. Mreže inspirisanih rivala ostale su mirne do 26. minuta kada je Lukas Hanson bio najspretniji pred golom protivnika i posle kornera, na asistenciju Đanetija sa druge stative.

Trenerski debi Sebastijana Romera na klupi Himnasije ostao je u senci raspoloženih fudbalera domaćeg tima, a sa dva gola u samo tri minuta Valter Bou je u nastavku susreta otklonio većinu dilema.

Pogoci u 54. i 57. minutu potpuno su srušili snove gostiju koji su do počasnog gola stigli u 67. minutu kada je Enrike pogodio za konačnih 3:1.

ARGENTINA 1 - 1. KOLO

Rosario - Argentinos Juniors 1:0 (1:0)