Murinjo morao da uvede Kejna protiv Škendije, Hajduk opet ispao iz Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 24.09.20. | 21:51

Deni Pavlović za senzaciju i istoriju na Farskim Ostrvima, Granada se mučila

Galatasaraj je eliminisao splitski Hajduk u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, ali nije bilo baš tako lako kao što se očekivalo. Na kraju je 2:0 bilo dovoljno za eliminaciju Splićana.

Kockao se domaći trener Fatih Terim i počeo utakmicu bez nekih nosilaca igre. Na klupi su ostali Falkao, Belanda, Arda Turan, Elabdelaui… Što se i videlo po igri Galate u prvom poluvremenu u kojem nisu stvorili nijednu pavu šansu. Doduše, nije ni Hajduk koji je čekao prilike iz kontranapada. I nije ih dočekao.

Krenuo je Galatasaraj dosta ofanzivnije u drugom poluvremenu i za desetak minuta stvorio tri dobre šanse. Čak se mreža gostiju i zatresla posle udarca Fegulija ali je gol poništen je je Dijanj u ofsajd poziciji smetao golmanu Posavecu. Ubrzo je ušao Belanda i sve rešio. Sačekao je povratnu Emrea i rutinski pogodio mrežu Hajduka. Pobedu je overio Babel u finišu meča, a gosti skoro da nisu stvorili ozbiljnu šansu u utakmici.

Dalje ide i Totenhem posle očekivane pobede na egzotičnom gostovanju Škendiji. Murinjov tim je slavio 3:1, ali je Portugalac morao da ubaci sve raspoložive snage. Spursi su poveli golom Lamele pošto je Son pre toga promešao odbranu Škendije, ali je domaćin izjednačio na poečtku drugog poluvremena golčinom Nafijua sa 18 metara. Murinjo je podigao Kejna sa klupe i dodao gas. Son je vratio Engleze u vođstvo, a potom namestio gol Kjenu kojim su sve dileme rešene.

Jednu od senzacija večeri je priredio Ki Klaksvik sa Farskih Ostrva koji je deklasirao gruzijskog šampiona Dinamo Tbilisi sa čak 6:1 i prvi put u istoriji će igrati plej-ofa za ulazak u Ligu Evrope. Srpski defanzivac Deni Pavlović je golom u prvom poluvremenu otvorio Faranima vrata istorisjke pobede, a onda je usledila kanonada u drugom poluvremenu i het-trik Kletskarda za 13 minuta.

Za razliku od Dinama, gradski rival Lokomotiva je pružila junački otpor Granadi u Španiji ali je eliminisana – 2:0. Mačiz je evrogolom na početku drugog poluvremena slomio otpor žilavih Gruzina koji su ubrzo ostali i sa igračem manje pa mogu da budu ponosni kakav otpor su pružili favorizovanim Špancima. U nadoknadi vremena je veteran Molina potvrdio pobedu Granade.

Dalje ide i Kopenhagen koji je sa 3:0 eliminisao poljski Pjast.

LIGA EVROPE, KVALIFIKACIJE - TREĆE KOLO (JEDAN MEČ)

Apolon - Leh 0:5 (0:1)

Ararat Jermenija - Celje 0:0 produžeci 1:0

KuPS - Suduva 2:0 (1:0)

Fehervar - Rems 0:0

Plzen - Sonderjiske 3:0 (1:0)

Rostov - Makabi Haifa 1:2 (1:1)

Bešiktaš - Rio Ave 1:1 (1:0) penlima 2:4