Na korak do Kopa Libertadores: Kolo Kolo eliminisao lidera argentinskog Liga kupa

Vreme čitanja: 2min | pet. 01.03.24. | 04:52

Podvig odlične ekipe Horhea Almirona

Čileanski Kolo Kolo napravio je možda i ključni korak ka plasmanu u Kopa Libertadores, pošto je u pretposlednjoj rundi eliminisao neporaženi tim argentinskog Liga kupa, Godoj Kruz, zahvaljujući minimalnoj pobedi u prvom meču u Mendozi (1:0). Večeras u Santijagu mreže su mirovale, što je više odgovaralo odličnom sastavu Horhea Almirona.

Oba tima su imala nekoliko šansi sa obe strane, a najkonkretnije u prvom poluvremenu kada je defanzivac domaćih Maksi Falkon glavom pogodio stativu.

Kolo Kolo je drugo poluvreme započeo bez Artrura Vidala, koji nije imao dovoljno snage da se vrati na teren, usled problema sa povredom, ali su domaći igrači i bez njega imali apsolutnu kontrolu dešavanja na terenu.

Čileanci su u oba meča imali terensku inicijativu, što sastavu Danijela Oldre u ogromnoj meri smanjilo mogućnost za manevar i organizaciju opasnih napada.

U trenucima dok je Gudoj stidljivo napadao sve je mogao da razreši napadač domaćeg tima Giljerme Paiva, ali je ponovo stativa bila saveznik gostima.

Almironov sastav će u poslednjoj fazi odmeriti snage sa paragvajskmim timom Sportivo Trinidense, a prvi meč je zakazan za 6. mart u Santijago Čileu.