Igrači Atlasa (©Reuters)

Na mala vrata ode Atlas u finale: Pume pobedile, ali nedovoljno da bi prošle (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 06.12.21. | 05:39

Gosti se kasno probudili, pa im 1:0 nije bilo dovoljno za prolaz

Fudbaleri Atlasa imaju priliku da tačno 70 godina od osvajanja dosad jedine titule prvaka Meksika ponove taj uspeh. Iako su poraženi 0:1 u polufinalnom revanšu sa Pumasom, spasilo ih je pravilo po kojem u slučaju nerešenog rezultata posle dvomeča dalje ide tim koji je bio bolje plasiran na tabeli.

A, kako je Atlas prvi napravio brejk pobedom 1:0, poraz u revanšu minimalnom razlikom bio je povoljan po ekipu Argentinca Dijega Koke.

Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu, da bi tek po povratku sa odmora Pume krenule na sve ili ništa. Uspeli su da dođu do pogotka u 76. minutu, ali ispostavilo se da su prekasno shvatili ozbiljnost situacije.

Strelac je bio Huan Dineno, koji je brzo i spretno reagovao posle nesigurne intervencije golmana Atlasa. Na tome se, međutim, završilo što se tiče rezultata, a on je išao u prilog rivalu.

Atlas će se za trofej boriti sa Leonom, koji je na isti način bio uspešniji od Tigresa, s tim da su u tom dvomeču domaćini pobeđivali po 2:1.

Leon je dosad osam puta bio šampion, videćemo hoće li mu u predstojećem finalu iskustvo biti od pomoći.