Naćo pogurao, Real se osamio na vrhu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.01.20. | 22:57

Odluka u Valjadolidu pala u 78. minutu...

Realu ne leži Valjadolid, ali momci Zinedina Zidana nekako su uspeli da se provuku na Zorilji. Tim koji sa klupe predvodi Serđo Sorijano u avgustu je odneo bod sa Santijago Bernabeua. Večeras se vrlo dobro nosio s Madriđanima, međutim poklekao je u finišu, primio gol i ostao bez pola plena - 1:0. Kraljevski klub tako je iskoristio jučerašnji pad Barselone na Mestalji (0:2) da joj pobegne tri boda i osami se na vrhu tabele

Reak je defanzivno odigrao vrlo dobro. Domaćinu nije dozvolio nijedan jedini udarac u okvir gola, ali na polovini rivala nije to baš izgledalo onako kako treba. Karim Benzema uglavnom odsečen i bezopasan, Rodrigo ispod očekivanja, Isko prvi zamenjen...

U takvoj situaciji gol je mogao da dođe samo posle prekida. A poznato je da je u tom segmentu Toni Kros jedan od najboljih na svetu. Njegovo ubacivanje iz kornera nije bilo uspešno, lopta mu se ponovo vratila, onda je još jednom podigao, a na pravom mestu se našao štoper Naćo i glavom poslao loptu u nebranjeni deo mreže - 0:1 u 78. minutu.

Valjadolid nije imao snage da ozbiljnije napadne. Bilo je očigledno da su Ljubičasti ostali bez energije braneći se. U samom finišu uspeli su da zatresu mrežu Reala, ali gol je poništen zbog ofsajda. Opravdano.

Srpski reprezentativac Luka Jović šansu je dobio tek u 93. minutu, kada je zamenio mladog Brazilca Rodriga i tako ukrao malo vremena. Nije stigao da bilo šta uradi...

Zizua i njegove momke za tri dana čeka gostovanje Saragosi u okvir Kupa kralja, a onda narednog vikenda sleduje madridski derbi sa Atletikom.

ŠPANIJA 1 - 21. KOLO

Osasuna – Levante 2:0 (0:0)