Najsmešniji gol godine odveo Rijeku u grupe Lige Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 01.10.20. | 22:17

Debakl Legije...

Hrvatska će imati dva tima u grupama Lige Evrope! Posle Dinama, večeras je slavila i Rijeka, čime se klub iz Kvarnera po četvrti put probio do faze kada će se boriti za bodove. Ovo je velika stvar za komšije i pre svega njihov nacionalni koeficijent koji je nakon prošlogodišnje eksplozije (i dva mesta u Ligi šampiona) u velikom padu.

Ali način na koji su Riječani prošli u Kopenhagenu zaseniće sve navedeno. Zaseniće mnoge večerašnje utakmice i verovatno konkurisati za jedan od najsmešnijih momenata sa fudbalskih terena u 2020. godini. Slavila je Rijeka sa 1:0 autogolom defanzivca danskog tima Petera Ankersena.

Opisati nije najlakše, pa zato pogledajte sami...

Kad nekoga hoće - hoće.

Kopenhagen je važio za velikog favorita, međutim nije opravdao tu ulogu. Bez obzira na ozbiljnu dozu sreće u ovoj situaciji Rijeka se sasvim solidno suprotstavila Dancima. Nije bila u totalno podređenom položaju, imala je svoje momente i na kraju uspela da se odbrani.

Ekipa Stolea Solbakena primila je obaj komičan gol u 20. minutu. Pred njom je bilo dosta vremena da se oporavi od tog šoka, nije uspela i na kraju je zasluženo eliminisana.

Podbacila je i Legija. I to baš podbacila. Na svom bunjištu dozvolila je sebi debakl u sudaru sa azerbejdžanskim Karabagom - 0:3. Prvi šok za trofejniji poljski tim dogodio se u drugoj kvalifikacionoj rundi za Ligu šampiona, kada ju je izbacila Omonija. Ovaj drugi neuporedivo je veći...

Seltik je pregmeo Koševo i četu Vinka Marinovića. Dobro su se Sarajlije nosile, imale aktivan rezultat sve do 70. minuta, kada je Odson Eduar probio odbranu Bordo tima.

Standard iz Liježa gubio je posle prvih 45 minuta od Fehervera 0:1, ali u nastavku su stvari došle na svoje - 3:1. U grupnu fazu ušao je i Ludogorec, pošto je dosta lako dobio Dinamo Brest kao gost - 2:0.