Napredak se probija ka plej-ofu: Radnik bolji nego inače, ali to nije bilo dovoljno ni za bod pod Bagdalom

Vreme čitanja: 3min | sub. 15.10.22. | 21:12

Putinčanin je potvrdio odličnu formu, a današnji gol mu je bio ukupno treći na poslednja dva meča u Kruševcu - 1:0

(Od dopisnika Mozzart Sporta iz Kruševca)

Četvrtom uzastopnom pobedom na svom terenu kruševački Napredak je napravio važan korak ka plej-ofu, dok su Surduličani svojim devetim porazom u sezoni dodatno produbili krizu u kojoj se nalaze. Utisak je da su Čarapani večeras bili bolji upravo za taj jedan gol koji je postigao Marko Putinčanin u 74. minutu utakmice - 1:0 (0:0).

Putinčanin je potvrdio odličnu formu, a današnji gol mu je bio ukupno treći na poslednja dva meča kod kuće.

Radnik je odigrao u Kruševcu borbenije nego u većini mečeva do sada i imaće priliku da proba da se izvuče iz najnepovoljnije pozicije, ukoliko nastavi da pruža partije slične današnjoj. Tresao se okvir gola četiri puta pod Bagdalom večeras i šteta što, u ofanzivnoj partiji oba tima, nije viđeno još golova.

Furiozan početak prvog poluvremena kao da je najavio još nekoliko velikih prilika za dva sastava do kraja početnog dela igre. Najpre se Jovanović sjajno izvio i krajnjim naporom šutirao loptu glavom, ali je ona završila na prečki gola Vujanca, pa je Duronjić, posle solo prodora, sa par metara od mreže, probao da iznenadi Petrića, a golman Napretka vrhunski odreagovao. Nešto mirniji ritam igre u nastavku mogao je da donese promene rezultata na obe strane posle Šarićevog šuta i Hodžićeve šanse, kada je Kerkez telom požrtvovano blokirao njegov udarac. Tek poslednja trećina prvog dela donela je nove izgledne prilike. Radnik je imao šansu preko Spasića, koji je gađao stativu, da bi, posle dva Krstićeva centaršuta, najpre Kerkez kasnio da ubaci loptu u mrežu, a onda Putinčanin, gađajući okvir gola, propustio još jednu priliku da dovede Napredak u vođstvo.

Slično kao početak prvog, startovalo je drugo poluvreme. U dvadesetoj sekundi nastavka Jovanović je iz odlične pozicije šutirao pravo u Vujanca, da bi sa druge strane uzvratio Velikić. Neverovatnu priliku je gotovo sam sebi napravio Kunić, kada je iz okreta pogodio prečku, a velike zasluge za taj za malo neprecizan udarac pripadaju Bolhi, koji je taman toliko zasmetao napadaču gostiju. A onda, u 74. minutu, već viđeno pod Bagdalom. Krstić je izveo osmi korner za domaćina, a na prvoj stativi loptu dočekao Putinčanin i zatresao mrežu gostiju glavom.

Napredak i Radnik ostaju na istim pozicijama na tabeli kao pred tekuće kolo Mozzart Bet Super lige. Kruševljani su deseti, sa 17 bodova, i nalaze se na samo dva boda od zone plej – ofa, dok je Radnik ostao na poslednjem mestu, sa pet bodova.

NAPREDAK - RADNIK 1:0 (0:0)