(@AFP)

Neke stvari u Španiji se naziru, a one nisu dobre po Almeriju i Granadu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.01.24. | 23:20

Hetafe siguran kod kuće protiv Andalužana - 2:0

Poslednji meč 22. kola Primere završen je očekivanim ishodom. Hetafe je kao domaćin savladao Granadu sa 2:0 i potvrdio da su gosti iz Andaluzije najozbiljniji kandidat za ispadanje u Segundu, posle već otpisane Almerije. Kako stvari stoje, komšije će pod ruku u niži rang pošto Almerija zaostaje 11 bodova za zonom spasa, a Granada šest. Dostižnih, ali ne sa igrom kao večeras.

Malo toga pokazali su fudbaleri Granade u predgrađu Madrida, ali su i pored toga imali šansu da se iz penala u 59. minutu vrate u život i osvoje makar bod, prvi na strani još od 1. oktobra prošle godine, kada su igrali 3:3 upravo sa Almerijom. Đordi Martin je rukom blokirao šut Matijasa Areza, ali je Mitro Uzuni pogodio stativu sa bele tačke. U tom trenutku potonule su nade crveno-belih...

Pokušavali su igrači Granade da se trgnu, ali nisu uspeli. Nema potrebnog kvaliteta u timu urugvajskog trenera Aleksandera Medine da bi se ostvarili željeni rezultati. Poslednji put kada je Granada uspela da preokrene i stigne do tri boda bilo je pre skoro godinu dana, u drugoligaškom društvu kada je Burgos vodio 1:0 kod kuće od 8. minuta, ali je poražen 1:3.

Što se tiče domaćina, sa ova tri boda Hetafe je okončao crnu seriju od dva poraza i jednog remija, a popeo se i na solidno deseto mesto tabele. Zona ispadanja je na velikih 13 bodova udaljenosti, dok je Evropa na -7. Teško je da će se Bordalasovi izabranici ponovo naći na međunarodnoj sceni, kao u sezoni 2019/2020, ali makar više ne moraju da strepe za opstanak.

Pobedu nad Granadom doneli su Mejson Grinvud i Borha Majoral pogocima u 21. i 36. minutu. Imao je bivši fudbaler Mančester Junajteda sreću da lopta zakači jednog od protivničkih defanzivaca i promeni smer, prevarivši Augusta Batalju, dok je upravo argentinski čuvar mreže pomogao najboljem strelcu domaćeg sastava da stigne do 14. gola u Primeri ove sezone. Na povratno dodavanje saigrača prvo se okliznuo, a onda i zakasnio sa ispucavanjem lopte.