Neko je poslao pravdu na Emirejts: Mančester preživljavao 96 minuta, Deklan Rajs ga srušio

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.09.23. | 19:39

Na kraju je Arsenal zaslužio ceo plen – 3:1

To su utakmice koje okreću sezonu. Gubio je Arsenal, napadao u velikoj želji da okrene protiv velikog rivala iz Mančestera, nije očajavao ni kada je promašivao kolosalne šanse. Na kraju je dočekao do u šestom minutu sudijske nadoknade Deklan Rajs sačeka korner na drugoj stativi i pogodi bliži ugao do tada odličnog Andre Onane – 3:1.

Ima nešto u tome što Mančester Junajted zakaže u severnom Londonu. Za prethodnih pet godina Đavoli su u domu Arsenala osvojili samo bod. Sada su mogli do pozitivnog rezultata, ali im je, pre pogotka Deklana Rajsa, VAR uzimao i davao... Prvo jer je poništio penal nad Edgardom, potom kada je poništio pogodak mladog Garanača zbog ofsajda od pola koraka.

Bila je to najava paklenog finiša, započetog sjajnom odbranom Onane u 80. minutu posle puta iz peterca Sake.

Međutim, Arsenl nije odustajao. Imao je mnogo više šuteva u okvir gola, mnogo veći posed, više prilika. I negde je zaslužio da dođe do pobede i podseti na onaj Arsenal iz prošle sezone. Pobeda je ulepšana u 100. minutu kada je kontru završio Gabrijel Žezus.

Provocirao je sreću Junajted čitav meč, možda i pre meča odlukom da na Emirejts istrči u netipičnim zeleno-belim dresovima. Neko će reći nebitan podatak, ali stariji ljubitelji fudbala će konstatovati „da ovo u ovakvoj opremi nije Junajted“. Mada ih je sreća mazila u prvom poluvremenu. Iz prvog šuta ka golu Ramzdejla Arsenal je gubio. Nije prvi put da se Arteti to dešava ove sezone. Bila je to laka kontra, pasom je Eriksen spojio sa golom Rašforda. Igrao se 34. minut. Međutim, čim su krenuli sa centra Tobdžije su izjednačile. I opet iz karakteristične Arsenalove akcije. Lopta je letela kao na biliarskom stolu. Na kraju je Marin Edegard završio akciju.

U drugom poluvremenu Arsenal je napadao i napadao. Nije odustajao, brojnim izmenama Arteta je držao ritam. Na kraju mu se to isplatilo u šestom minutu nadoknade. Žezusov gol stigao je kao pozlata nove prvenstvene pobede.