Kokču (©Reuters)

Nemoj da rano povedeš protiv Fajenorda! Herakles nije naučio na Partizanovom primeru (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.04.22. | 18:34

Klub iz Roterdama za poluvreme preokrenuo do pobede – 4:1

Iskustvo je moralo da nauči Herakles: Nikako nemoj rano da povedeš protiv Fajenorda. Taj gol samo probudi uspavanog lava, koji onda „proždere“ protivnika.

Tako je prošao Partizan u Humskoj, koji je poveo preko Natha, pa doživeo „petardu“, a tako je prošao danas Herakles takođe na svom stadionu. Postigao je gol u 1. minutu! A, na kraju je gledao kako da preživi sa što manje primljenih golova. Izbrojao je do četiri – 4:1.

Paklen fudbal igra Fajenord. Napada kao stoglava aždaja, protivnik ne zna sa koje strane mu preti veća opasnost. Jedino što ta totalna ofanziva zna skupo da košta crveno-bele protiv jačih rivala. Pali su protiv Ajaksa, pali protiv AZ Alkmara ovog proleća i tu su ispustili konekciju u trci za titulu.

Poveo je Herakles samo što je lopta krenula s centra, Bakiš je iskoristio dodavanje Šufsa i matirao Fajenord. A, onda se probudio uspavani lav...

Zgromio je tim Arnea Slota do kraja poluvremena domaćina. I to čak Luis Sinistera nije imao svoj dan, ni gola, ni asistencije. Ali, neki drugi su preuzeli konce danas. Izjednačio je turski as Kokču, vezista razornog šuta, samo uz obilatu pomoć golmana Bukera, koji je udarac iz maltene mrtvog ugla skrenuo sebi iza leđa.

Potom je Ris Nelson stupio na scenu. Najpre je doneo vođstvo Fajenordu, da bi potom upisao asistenciju Tilu – 3:1 do kraja poluvremena. Meč rešen. Herakles u nastavku nije znao da li mu je bolje da proba da napadne pa da rizikuje još neki gol ili da brani minus.

Dvadeset minuta pre kraja Valemark je povisio na 4:1 i stavio tačku na utakmicu u Almelu. Sedma uzastopna utakmica tima iz Roterdama na kojoj je postigao makar dva gola. Ozbiljna ofanzivna mašinerija...