Lukić protiv Novog Pazara (©Starsport)

Nenad Lukić prvi VAR strelac u Superligi, slavlje TSC-a na premijeri (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.07.21. | 20:49

Dva penala, autogol, prečka, stativa...

Čast da bude prvi strelac u Superligi Srbije posle VAR intervencije dobio je Nenad Lukić. I iskoristio je tu šansu. Napadač TSC-a je pogodio iz penala koji je dosuđen posle pregledanog snimka u VAR sobi.

Bilo je malo većanja, tražio se najbolji ugao od više njih da se vidi da li je lopta udarila igrača Novog Pazara u nedozvoljeni deo ruke. Na kraju je sudija Šegrt pokazao na belu tačku, a Lukić je bio siguran egzekutor. Taj pogodak rešio je dileme oko pobednika meča u Senti, TSC je trijumfom otvorio novu sezonu – 2:0 (1:0).

Meč na severu zemlje bio je zaista pun sadržaja. TSC je imao i penal kod 0:0 koji nije iskoristio, tada je golman Novog Pazara Ostojić pročitao udarac Lukića i sačuvao svoju mrežu.

Radost gostiju nije dugo trajala, samo pet minuta kasnije Bojan Balaž je nepreciznom reakcijom ispred svog gola, u želji da skrene centaršut, pogodio svoju mrežu. Ispalo je da je dojučerašnji štoper TSC-a, a sada Novog Pazara, kaznio svoj sadašnji klub, a počastio prethodni. Prst sudbine...

Bez obzira na sve, Novi Pazar je igrao sasvim solidno, nije delovao ni loše, ni nepovezano, iako je doveo tim i po u letnjem prelaznom roku. Imali su gosti i veliku šansu, koju je propustio Aganspahić, njegov udarac glavom pogodio je prečku.

Tačka na meč stavljena je u 51. minutu. Kod kornera domaćih lopta je pogodila u ruku Kikovića, igrača Novog Pazara, konsultovana je VAR soba, pa je arbitar Šegrt išao i sam da pogleda snimak i na kraju je zaključeno da je – penal. Lukić je ovog puta nadmudrio Ostojića, povisio na 2:0.

Igralo se otvoreno do kraja na obe strane, a do stative koju je pogodio Đakovac nije bilo kolosalnih šansi. Ipak, kada se sve sabere, sasvim dobra utakmica u Senti, najzad pred publikom.