
Nesrećni Espanjol ni najgoru ekipu La lige nije mogao da dobije (VIDEO)
Vreme čitanja: 3min | pon. 09.03.26. | 23:21
Ovijedu slaba vajda od boda...
Ne vidi se izlaz iz tunela u koji je zapao Espanjol. Manolo Gonzales ne može da trgne svoje momke, nije to uspeo da uradi ni protiv najslabijeg tima lige - Ovijeda, pa se fenjeraš u Asturiju vraća s bodom u džepu - 1:1.
Ovo je deseta utakmica u nizu koju Katalonci nisu uspeli da dobiju. Otkako je slavio protiv Atletika u Bilbau, 22. decembra, tadašnji legitimni kandidat za plasman u Ligu šampiona osvojio je svega četiri boda?! Više od tri meseca traje ova kriza, plavo-beli bi uskoro mogli da izgube i poziciju koja garantuje plasman u Ligu konferencije, pa otuda ne čude zvižduci po okončanju večerašnjeg susreta.
Izabrane vesti
Mada su većem delu susreta bili u podređenom položaju, a opet uzeli bod, ni gosti ne mogu da budu bogzna kako zadovoljni. Prosto, da bi se izvukao i aktivno uključio u borbu za opstanak, Ovijedo mora da počne da pobeđuje i jače i bolje od sebe. Da je početak sezone, ovo bi bio lep 'ulov' za momke Horhea Almade. Ovako, slaba vajda. Zrno po zrno pogača, iliti bod po bod - opstanak, za povratnika u špansku elitu ne važi.
Čak 28 hitaca ispalili su domaćini ka golu Ovijeda. U okvir je išlo devet, međutim samo jedna lopta završila je iza leđa Arona Eskandelja. Dogodilo se to u 36. minutu. Nije dobro reagovala odbrana gostiju, Siril Engonge je ubacio sa boka, a Kike Garsija gađao precizno.
Bio je to pogodak za 1:1, i uzimajući u obzir nadmoć Espanjola, činilo se da je samo pitanje trenutka kada će brana još koji put popustiti. Ali to se ipak nije dogodilo.
Ovijedo je vodio od 8. minuta, nakon što je Tijago Fernandes napravio dar-mar u odbrani domaćina, a Alberto Rejna na njegov pas uspeo da pogodi. Povukli su se gosti tada, pokušavali da umrtve utakmicu, da bi napadačke ambicije ponovo pokazali tek u finišu susreta.
Srpski golman Marko Dmitrović solidno je obavio svoj deo posla. Što je bilo do njega - odbranio je. Luka Ilić našao se u startnoj postavi Ovijeda nakon skoro 150 dana. Nije se proslavio i zamenjen je već početkom drugog dela susreta...
🔥🔥🔥
Častimo čitaoce Mozzart Sporta sa 2.000 dinara!
🔥🔥🔥
PRIMERA – 27. KOLO
Petak
Selta – Real Madrid 1:2 (1:1)
/Iglesijas 25 – Čuameni 11, Valverde 90+4/
Subota
Osasuna - Majorka 2:2 (0:1)
/Barha 90, Budimir 90+4 - Murići 35, 61/
Levante - Đirona 1:1 (0:0)
/Espi 50 - Roka 90+4/
Atletiko Madrid - Real Sosijedad 3:2 (1:1)
/Serlot 5, Niko Gonzales 67, 81 - Soler 9, Ojarzabal 68/
Atletik Bilbao - Barselona 0:1 (0:0)
/Jamal 68/
Nedelja
Viljareal - Elče 2:1 (2:0)
/Bukenan 31, Murinjo 41 - Silva 82/
Hetafe - Betis 2:0 (2:0)
/Kiko Femenija 28, Satrijano 45+1/
Sevilja - Rajo Valjekano 1:1 (1:0)
/Adams 13 - Espino 50/
Valensija - Alaves 3:2 (0:1)
/Gera 47, Džomert 90, Duro 90+9pen - Boje 3, 71/
Ponedeljak
Espanjol - Ovijedo 1:1 (0:1)
/Kike Garsija 36 - Rejna 8/



_Cropped.jpg.webp)


_(1).jpg.webp)








