.jpg.webp)
Nevilov vapaj za ozdravljenje Junajteda: Dosta sa eksperimentima! Barselona to sebi ne bi dozvolila
Vreme čitanja: 2min | uto. 06.01.26. | 09:57
Bivši as Crvenih đavola smatra da je klubu neophodan iskusan trener koji gaji atraktivan stil igre
I vrapci na grani znaju koliko se muči Mančester Junajted od odlaska ser Aleksa Fergusona. Treneri se ređaju kao na traci, igrači još brže, ali željenog rezultata nema. Poslednja titula osvojena je 2013, a u međuvremenu je klub ispao u drugoligaško evropsko društvo, pa trofej Lige Evrope iz 2017. nije nešto na šta su navijači posebno ponosni.
U moru neuspelih pokušaja da vrate klub na staze uspeha našao se i Ruben Amorim. Portugalac je angažovan pre nešto više od godinu dana, posle odličnih rezultata sa Sportingom iz Lisabona, međutim, nije uspeo da nastavi uzlaznom putanjom kada je stigao na Old Traford. Štaviše, čudo je kako se do juče zadržao na klupi.
Izabrane vesti
Uobičajeno kada je u pitanju veliki klub, posle smene trenera mnogi se javljaju sa predlozima. Iako se svojevremeno u ulozi stratega nije dobro snašao, igračka reputacija daje za pravo Geriju Nevilu da iznese svoje mišljenje. A, ono je kritički upućeno čelnicima Mančester Junajteda.
"Mora da se prestane sa eksperimentima. Oduvek sam bio ponosan na sve što ovaj klub predstavlja: avanturistički i uzbudljiv fudbal, sa mladim igračima, zabavan za gledaoce. Uprava mora da preuzme rizik i dovede trenera koji će vratiti napadački, agresivan stil igre. Potreban je neko sa iskustvom, čija ekipa igra brzo, zabavno i ofanzivno".
21.00: (3.25) VEST HEM (3.40) NOTINGEM FOREST (2.35)
Napravio je nekadašnji bek i poređenje sa Barselonom.
"Barselona sebi nikada ne bi dozvolila da se menja zbog nekoga i mislim da i Mančester Junajted ne treba da se menja zbog bilo koga".
Upravo je Ruben Amorim probao da promeni DNK Mančester Junajteda, uporno se držeći formacije 3-4-3. Od trenera koji je stigao sa ogromnim očekivanjima i potencijalom da ih ostvari, došao je do toga da se debatuje da li je najgori u istoriji kluba. Ekipu je ostavio na šestom mestu Premijer lige posle 20 kola, sa ogromnih 17 bodova manje od vodećeg Arsenala. Bez učešća na međunarodnoj sceni.
Do angažovanja novog trenera ekipu će voditi nekadašnji prvotimac Daren Flečer, koji je prethodno radio u mlađim kategorijama Mančester Junajteda.
Komentari / Podeli vest
tagovi
Obaveštavaj me
Man. Junajted.jpg.webp)



.jpg.webp)

.jpg.webp)








