Nezaustavljivi Saša Kalajdžić izjednačio rekord Fredija Bobića! Švabe trljaju ruke, moraće Lajpcig da odreši kesu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2 minuta

Saša Kalajdžić (©Reuters)

Nesebični Sila Vamangituka omogućio je 23-godišnjem reprezentativcu Austrije da upiše 13. bundesligaški gol ove sezone i nastavi fantastičnu seriju.

Sjajni napadač Štutgarta u pobedi nad Hofenhajmom 2:0 vlasnik je golgeterske serije koja se retko viđa. U sedam uzastopnih utakmica postigao je osam golova, čime je izjednačio klupski rekord Fredija Bobića iz sezone 1995/96. po broju vezanih mečeva u kojima se upisao u strelce.

Perspektivni napadač, za kog je interesovanje već pokazao RB Lajpcig, pogodio je iz kontranapada u 64. minutu za sigurnih 2:0 protiv gostiju iz Zinshajma, koji su u svojim redovima imali upornog Andreja Kramarića, ali nedovoljno preciznog. Nekoliko puta prozujala je lopta pored gola posle šuteva hrvatskog reprezentativca.

Na drugoj strani, prednost domaćinu doneo je Kasim Nuhu autogolom u 15. minutu. Posle sjajne akcije po desnoj strani Vamangituka je poslao loptu u peterac, Kalajdžić neuspešno probao atraktivno petom, ali je imao sreću da štoper Hofenhajma ne bude dovoljno koncentrisan, pa se lopta od njega odbila u mrežu.

U drugom poluvremenu Kalajdžić se iskupio za nonšalantnu reakciju i novi napad po desnoj strani završio rutinskim šutom iz prve sa 12 metara. Za nastavk serije koja će naredne subote vidi na velikom ispitu, jer Štutgart gostuje u Minhenu, vodećem Bajernu.

Mladi napadač srpskog porekla u Štutgart je došao 2019. iz Admire Vaker. Ugovor mu važi do leta 2023. i nema sumnje da će Štutgart dobro naplatiti njegove sjajne partije. Nažalost, u oktobru prošle godine debitovao je za Austriju, tako da ga nećemo gledati u dresu Orlova.