Nisu na istom nivou, Liverpul je bolji za klasu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 28.09.20. | 23:07

Redsi bez problema savladali Arsenal - 3:1

Arsenal je u ovu sezonu ušao sa željom da se vrati u sam vrh engleskog fudbala, ali to neće biti nimalo lak zadatak za sastav Mikela Artete, s obzirom da su klubovi poput Liverpula trenutno miljama daleko po kvalitetu igre. Pobeda Redsa se nijednog trenutka nije dovodila u pitanje, pa čak ni u 25. minutu kada su Tobdžije povele zahvaljujući Aleksandru Lakazetu. Ekipa Jirgena Klopa je za samo devet minuta stigla do preokreta, a onda u drugom poluvremenu potvrdila očekivano slavlje - 3:1 (2:1).

U svakom trenutku tokom utakmice bilo je jasno da dva kluba nisu na istim talasnim dužinama. Liverpul je dominirao u polju, odlično kobinovao i konstantno opterećivao protvničku odbranu, a sebi je mogao i da dozvoli veliki kiks Endija Robertsona posle kojeg je ekspresno reagovao Lakazet i doveo goste do vođstva. Francuz je mogao da bude heroj, a na kraju je ispao tragičar, pošto je pri rezultatu 1:2 imao kolosalnu priliku za izjednačenje, ali je njegov udarac pročitao Alison Beker.

Sve ostale prilke na meču kreirali su domaći igrači. Sadio Mane je samo tri minuta nakon vodećeg gola Arsenala doneo izjednačenje Redsima, mada je ogroman deo posla u toj akciji odradio Mohamed Sala. Egipćanin je u punom trku ostavio svoje čuvare iza sebe, šutirao, a na odbijenu loptu Bernda Lena naleteo je dobro postavljeni Senegalac.

Robertson je bio predmet kritika kod primljenog pogotka, ali se iskupio u 34. minutu. Brzonogi levi bek Liverpula je iskoristio nepažnju Vilijana i Beljerina, ušunjao se odbrani Arsenala iza leđa i usmljen dočekao centaršut Aleksander Arnolda. Todžije nisu uspele još da sakriju ushićenje nakon vodećeg gola, a već su gubile.

Klop je u završnici meča pogodio sa uvođenjem Dijoga Žote umesto umornog Sadija Mane. Portugalac je ušao u igru s namerom da postigne prvenac i za osam minuta ostavio svoj pečat na ovom meču. Odmah po ulasku je promašio odličnu priliku, potom mu je loptu sa noge u gol šansi skinuo Mohamed Salah, a onda je u 88. minutu konačno postavio konačan rezultat meča. Dobro se postavio na ivici kaznenog prostora, sačekao odbijenu loptu Davida Luiza a onda preciznim udarcem desnom nogom postavio konačan rezultat meča.