(©Reuters)

Noćna mora Blekija Milenkovića: Ruka u 94. minutu donela pobedu Laciju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 30.10.23. | 22:49

Srpski štoper tragičar meča na Olimpiku – 1:0

E, to opasno boli! Skriviti penal i to nenamerno u 94. minutu, kojim je protivnik počašćen pobedom, boleće Nikolu Milenkovića narednih dana.

Bila je njegova Fjorentina nadomak osvajanja boda na rimskom „Olimpiku“, bila je u prvom poluvremenu možda i bolji tim, međutim, teški maler je pogodio srpskog defanzivca, bez ikakve njegove namere, a takav dar Čiro Imobile je znao da iskoristi – 1:0.

Taj odlučujući detalj se desio praktično u poslednjem minutu utakmice: centrirao je s boka Pedro, lopta je stigla na glavu Vesinu, koji je šutirao i sa pola metra pogodio Milenkovića u ispruženu ruku. Srpski defanzivac nije ništa mogao da učini, ali je odmah bio svestan šta se dogodilo i za sudiju nije bilo dileme. Dosuđen je penal, koji je Imobile smestio u mrežu.

Tako se Vesinu vratilo za promašenu kolosalnu šansu u 83. minutu, kada je bio sam, neometan, prihvatio centaršut i poslao ga pored leve stative.

Ređale su se prilike na obe strane terena u drugom delu, bila je otvorena utakmica, Felipe Anderson i Luis Alberto su promašivali za Lacio, dok je Nikolas Gonzales propustio priliku za Fjorentinu.

Što se tiče prvog poluvremena, Ljubičasti su imali više razloga da žale, jer je Lukas Beltran u 17. minutu postigao sjajan gol: pobegao je visoko postavljenoj odbrani Lacija, obišao i golmana s loptom i zatresao mrežu, da bi tek posle VAR intervencije pogodak bio poništen, jer je as Fjorentine igrao rukom u prijemu lopte.

SERIJA 1 – 10. KOLO

Đenova - Salernitana 1:0 (1:0)