Novi Pazar se preporodio: Bačka pala za istorijski plasman u četvrtfinale Kupa!

Vreme čitanja: 1min | čet. 02.12.21. | 15:16

Nije bilo mnogo dileme kraj Jošanice – 2:0

Delovalo je u jednom trenutku da je aktuelna sezona izgubljena za Novi Pazar. Ređali su se porazi, fenjer superligaške tabele nagoveštavao je sigurnu selidbu u niži rang. Međutim, dolaskom Dragana Radojičića Novi Pazar se stabilizovao. Ređali su se pozitivni rezultati u Superligi, četiri remija i pobeda u poslednjih pet kola. Dok je danas u Kupu Srbije ispisan najveći klupski rezultat u istoriji – plasman u četvrtfinale.

Novi Pazar je gotovo rutinski tukao drugoligaša Bačku i izborio plasman među osam najboljih timova masovnijeg takmičenja – 2:0.

Domaćin je od prvog minuta bio bolji rival. Napadao je Novi Pazar iz svih raspoloživih oružja, pa je Bačka kapitulirala već u 24. minutu. Tada je na odličnu asistenciju Alića, Ratković iznudio penal i potom realizovao najstrožu kaznu.

Pazar je i posle toga bio bolji rival. Veliku priliku propustio je Ratković u 61. minutu. Imali su gosti u tom trenutku mnogo sreće, ali su vrlo brzo još jednom matirani. Veliku radost Novom Pazaru doneo je Sead Islamović.