Rafa Mir (©AFP)

Od borbe za opstanak do trke za evropsku vizu u dva meseca (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.05.23. | 20:32

Hose Luis Mendilibar preporodio Sevilju

Kada je pre nešto manje od dva meseca Hose Luis Mendilibar preuzeo tim Sevilje od Horhea Sampaolija, cilj je bio izboriti opstanak u Primeri. Veći deo sezone Andalužani su proveli u donjem delu tabele, neko vreme i u zoni ispadanja, ali od dolaska 62-godišnjeg Baska ekipa je procvetala i probila se do desete pozicije, odnosno na bod od plasmana u kvalifikacije za Ligu konferencije.

Večerašnja pobeda u Valjadolidu 3:0 bila je osma u prvenstvu Španije sa Mendilibarom na klupi, uz jedan remi i jedan poraz, pre tri kola 0:2 kod kuće od Đirone, koja upravo na sedmom mestu beži Sevilji taj jedan bod.

Koliko je Sevilja podigla formu u poslednje vreme pokazuje i to da je neugodno gostovanje uspešno prebrođeno i sa kombinovanim sastavom. Neki od bitnijih igrača, među kojima je bio srpski reprezentativac Nemanja Gudelj, ostavljeni su na klupi kako bi odmorili za revanš polufinala Lige Evrope idućeg četvrtka na domaćem terenu protiv Juventusa. U Torinu je bilo 1:1, tako da Sevilja ima priliku da se domogne i sedmog finala svog omiljenog takmičenja, u kojem je šest puta trijumfovala.

Srpski defanzivac je ušao dvadesetak minuta pre kraja umesto Ivana Rakitića i asistirao Papuu Gomezu za drugi gol u meču, a prvenac Argentinca ove sezone. Bilo je to u 79. minutu, ali pitanje pobednika nagovestio je Rafa Mir u 50. Tačku je stavio Hesus Korona u trećem minutu nadoknade na spektakularno dodavanje 35-godišnjeg Fernanda Regesa petom.

Za razliku od Gudelja koji je meč počeo kao rezerva, drugi Orao koji nastupa za Sevilju, Marko Dmitrović, od prvog minuta je bio akter gostovanja u Valjadolidu.