Od Di Marije za lepo sećanje, Real stradao u Parizu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 18.09.19. | 23:14

Ubedljivo slavlje Svetaca u derbiju Lige šampiona - 3:0

Donekle je to bilo više nego primetno, ali sada je potpuno jasno - ovaj Real Madrid nema snagu da se bori za trofeje u ovoj sezoni. Barem je nema u ovom trenutku. To je maksimalno iskoristio Pari Sen Žermen, koji je ubedljivo savladao Kraljevski klub na Parku prinčeva i nagovestio da bi ove godine konačno mogao da napravi iskorak kada je u pitanju Liga šampiona - 3:0 (2:0).

Veliki trenutak inspiracije ponovo je imao nekadašnji as Real Madrida Anhel di Marija, koji je sa dva pogotka na početku utakmice otvorio put ka pobedi ekipi Tomasa Tuhela. Prvi je stigao nakon sjajnog dodavanja Bernata, dok je drugi bio plod čiste lucidnosti i fudbalskog majstorstva sjajnog Argentinca.

Zinedin Zidan je u nastavku meča pokušao sa uvođenjem Vaskeza i Jovića, kasnije i Vinisijusa. Došlo je do promene formacije, uz pokušaj da se napadne domaćin. Važan trenutak dogodio se u finišu prvog poluvremena, kada je poništen gol Reala zbog igranja rukom Gereta Bejla, dok je poslednja nada gostiju uništena u 77. minutu, kada je zbog ofsajda poništen pogodak Karima Benzeme. Na kraju, sve je bilo gotovo u prvom minutu nadoknade, kada je Menije krunisao drugu asistenciju Bernata na utakmici.

Madriđani su na kraju meč okončali bez direktnog udarca u gol protivnika, pored poništenih golova gotovo da nisu imali više nijednu šansu da ugroze gol Kejlora Navasa. Real će popravni imati za dve nedelje kada mu u goste dolazi Klub Briž, ali ga prethodno očekuju teški prvenstveni mečevi sa Seviljom, Osasunom i Ateltiko Madridom.