O'Higins zaključao odbranu: Herojska pobeda sa igračem manje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 01.03.22. | 02:48

Karlos Munjoz postigao odlučujući gol u petom minutu, blistavo veče golmana gostiju Aleksisa Arijasa - 1:0

O'Higins deluje vrlo dobro na početku prvenstvene trke u ČIleu, pa je stoga i apsolutno zaslužno na četvrtom mestu tamošnje Primere. Ekipa Marijana Sosa izvojevala je herojsko slavlje u Santijagu protiv domaćeg Universidad Čilea, u utakmici u kojoj je od 43. minuta imala igrača manje - 1:0 (1:0).

Gosti su čvrstim defanzivnim blokom uspeli u ogromnoj meri da uspore nalete bezidejnog domaćina. Universidad je imao 72 odsto loptu u svom posedu, ali najčešće nije znao šta će sa njom pa je vreme prolazilo.

Gosti su izvrsno otvorili utakmicu. Već u petom minutu iskusni napadač Karlos Munjoz je primio loptu na ivici kaznenog prosotra, a onda gađao u bliži ugao loše postavljenog Ernana Galindeza. Taj pogodak se ispostavio dovoljnim za drugo slavlje O'Higinsa na startu sezone, bez obzira što je u 43. minutu isključen mladi vezista Kristobal Kastiljo.

Gosti su se u nastavku meča opredelili na kontranapade i imali nekoliko sasvim solidnih situacija da dođu i do drugog gola. Ipak, domaćin je mnogo više napadao, ali je na gol liniji blistao Aleksis Arijas. Potez utakmice gostujući čuvar mreže napravio je sredinom drugog poluvremena, kada je fantastičnom intervencijom uspeo da zaustavi snažan udarac Juniora Fernandeza glavom iz punog trka.

Universidad je očas pposla pokvario pefektan početak sezone, pošto je posle dva startna trijumfa doživeo dva uzastopna poraza, pa se u ovom trenutku nalazi na razočaravajućem osmom mestu na tabeli.