Okazaki ušao i promašio bod, Betis sada tačno na pola (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.01.21. | 23:21

Gosti iz Sevilje golovima u finišu do pobede u Aragonu

Kako stvari stoje, legendarni vezista Rajo Valjekana - Migel Anhel Sančez Munjoz, poznatiji kao Mičel - verovatno više neće biti trener Ueske. Imao je imperativ pobede u duelu sa Betisom kod kuće, ali ga je Manuel Pelegrini nadmudrio.

Golovima u finišu gosti iz Sevilje slavili su 2:0 i ostavili Uesku na začelju Primere, sa šest bodova manje od Valjadolida, prvog tima iznad crte.

Treći poraz u nizu domaćinu su naneli Aisa Mandi i Antonio Sanabrija golovima u 78. i trećem minutu nadoknade. Nije im pomoglo ni isključenje Betisovog veziste Akuokua u 82. minutu, zbog neopreznog starta na Šinđija Okazakija za koji je dobio drugi žuti karton.

Upravo je Japanac iz šampionske generacije Lester sitija, koji je ušao u 79. minutu, imao odličnu priliku da donese izjednačenje svom timu u nadoknadi, ali nije dobro uhvatio volej. I pre toga je bio u prilici, a i tada je golman gostiju, Klaudio Bravo bio uspešniji. Bilo je to u trenucima kada su se igrači Ueske maksimalno trudili da stignu makar do boda, što su gosti iskoristili za drugi pogodak na zaleđenom terenu. Odlično je centrirao Nabil Fekir, a Sanabrija šutirao glavom.

Glavom je postignut i prvi gol, posle centaršuta Emersona i zakasnele reakcije golmana Alvara Fernandeza.

Betis je s ova tri boda došao do 23 boda, sedam manje od prvog mesta koje vodi u Evropu, a isto toliko i od zone ispadanja. Klub iz Sevilje trenutno je u "zlatnoj sredini" Primere, na 10. mestu, mada su ambicije pred početak sezone bile daleko veće.