Ordabasi kroji borbu za titulu u Kazahstanu: Kairat izgubio korak za Astanom

Vreme čitanja: 1min | ned. 22.07.18. | 18:27

Ekipa iz Almatija poražena u Šimkentu - 1:2

Kako stoje stvari, Ordabasi bi mogao da skroji borbu za šampionsku titulu u kazahstanskom prvenstvu. Danas je u Šimkentu pao kandidat za najviši plasman, Kairat, koji sada zaostaje ozbiljnih šest bodova za vodećom Astanom. Istina uz utakmicu manje - 2:1 (1:0).

Ništa nije nagoveštavalo da će se gosti saplesti na ovom gostovanju, iako domaćin ima kvalitetan tim. Kairat je pred ovaj meč bio u nizu od pet vezanih pobeda u svim takmičenjima i to prilično ubedljivim, ali mu to ništa nije značilo u Šimkentu.

Situacija se zakomplikovala još na početku utakmice, kada je Ordabasi poveo golom Erlanova u 13. minutu. Gosti su izjednačili u 54. golom Eseole, a onda pokušali da osvoje ceo plen. Međutim, novi šok je usledio u 84. minutu, kada je Diakate sa bele tačke postavio konačan rezultat utakmice.