Ovaj Milan je Zlatan!

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.11.20. | 22:43

Dva gola sjajnog Šveđanina u slavlju nad Napolijem - 3:1

Još se nije dogodilo da jedan igrač sam dođe do Skudeta, verovatno to neće biti ni u Milanovom slučaju, ali Rosoneri sa ovakvim Zlatanom Ibrahimovićem moraju da stignu do nečeg velikog u ovoj sezoni. Neverovatni Šveđanin je sa dva izuzetna gola, prvo glavom, pa onda kolenom, naneo poraz Napoliju na San Paolu i ponovo se vratio na lidersku poziciju Serije A - 3:1 (1:0).

U kakvoj je formi fenomenalni Šveđanin pokazao je u 20. minutu, kada je fenomenalno reagovao na centaršut Tea Ernandeza i glavom zakucao loptu u mrežu Napolija. Centaršut je bio pravovremen i odlično odmeren, ali je reakcija Ibrahimovića bila impozantna. Milan je uvodni minutima pokazao da nije slučajno na vrhu tabele. Hrabro se suprotstavio Napolitancima i u jeku naleta na obe strane došao do važne prednosti.

Ibra je klasu pokazao i u 54. minutu kada je lucidno reagovao na centaršut Rebića i kolenom poslao loptu u mrežu.

Ipak, Napoli je bio taj koji je sve vreme napadao. Pre i posle primljenih golova, a onda je konačno stigao do gola preko Drisa Mertensa u 63. minutu. Domaćin je dva minuta kasnije ostao bez nesmotrenog Bakajoka, ali je i pored toga napadao svim silama i umalo stigao i do boda.

Na kraju je pukla kontra, pa je Hauge u petom minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

Milanu je ovo bila prva pobeda u Napulju nakon 10 godina, a interesantno i tada je igrač odluke bio Ibrahimović. Švedskom napadaču je došao do cifre od 10 golova na šest mečeva u Seriji A, a to je u Milanovoj istoriji nakon osam prvenstvenih kola pošlo za rukom još samo Marku van Bastenu u Gunaru Nordalu.

Napoli je posle blistavog starta sezone ipak pokazao ozbiljnu nestabilnost. Prvo je poražen od odličnog Sasuola, a večeras i od Milana, iako je većim tokom utakmice bio bolji protivnik.

Domaćin će žaliti za šansama Politana iz prvog poluvremena, kao i onima koje je imao Petanja u završnici, ali Gatuzov tim sebi nije smeo da dozvoli onakve propuste u odbrani.