Pa ga vi opet terajte u Kinu: Bejlova improvizacija ukrala šou Viljarealu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.09.19. | 22:53

Zidanov Real se provukao na Madrigalu - 2:2

Ima nešto čudesno u toj Žutoj podmornici. Ume da se davi i muči sa "liliputancima", ali zato kada joj dođu Barsa, Real i ostali velikani, igra fudbal bez kompleksa, izađe, "pošiba" se i često izlazi kao pobednik iz okršaja sa većima.

U tom filmu je večeras učestvovao i desetkovani Real, koji je bez nekoliko povređenih zvezda u šarenolikom sastavu pokušao da dođe do trijumfa pred reprezentativnu pauzu i kakvog-takvog mira. Ali, Zinedin Zidan je valjda shvatio večeras da drugi povratak na klupu neće ići onako glatko kao prvi kada je pomerio fudbalske granice, pošto se na prošlonedeljni kiks kod kuće sa Valjdolidom (1:1) večeras "nakalemio" i remi od 2:2 u Viljarealu.

Probao je Francuz na klupi Reala sa svojevrsnom šok-terapijom, poslao na teren prvi put ove sezone kao startere u Primeri Luku Jovića i Ferlana Mendija, ali mu se to nije isplatilo. Bodovno, kada se podvuče crta... Jeste Luka Jović lepo dodao loptu petom Karvahalu koji je asistirao za izjednačenje u nadoknadi prvog dela, ali to je bio jedini konkretan detalj u igri Srbina, koji je za 68 minuta na terenu imao nekoliko nepreciznih pokušaja van okvira gola.

Ironično, spasilac Zinedina Zidana je večeras bio Geret Bejl. Momak kojeg je celog leta terao iz Reala, dva puta je pogađao mređu domaćina i spasavao glavu Madriđanima kada se činilo da Real nema snage ni ideje kako da napadne kompaktnog domaćina. Posebno je impresivan bio način na koji je Velšanin "izmislio" gol za konačnih 2:2 u 86. minutu tako što je lukavo pogodio bliži ugao golmana Viljareala.

Ali, uspeo je Velšanin i da se izglupira na kraju. Za samo dva minuta u nadoknadi dobio je dva žuta kartona i isključenje kojim je stavio tačku na ovu zanimljivu utakmicu.

Viljareal je dva puta dolazio do prednosti, prvo Đerar Moreno u 12. minutu posle sjajnog napada i odbijene lopte Kurtoe, a mnogi su pomislili da je posao gotov u 74. kada je Moi Gomez na pas Ontiverosa doneo 2:1. Real je imao inicijativu, ali ne i dovoljno prilika da bi utisak sa ovog meča bio potpun.

Zato treba da slave što im je Bejl sačuvao kožu i imaju malo više poštovanja ubuduće pošto je pečat Velšanina na gotovo svim megalomanskim uspesima Madriđana u proteklih pet godina.