Palmeiras šutnuo 37 puta, a jedva pobedio: Luiz Adrijano i Melo režirali preokret i sačuvali nadu Verdau (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 26.10.21. | 06:24

Sport Resife nije zaslužio bod, ali ga je dugo imao u džepu

Katastrofalnom nizu došao je kraj. Palmeiras je prekinuo seriju od pet prvenstvenih mečeva bez trijumfa i vratio se na pobednički put. Pobedom nad Sporting Resifeom u poslednjem meču 28. kola, trećom uzastopom u brazilskoj Seriji A, ekipa Abela Fereire se vratila na drugu poziciju i potvrdila da je rezultatska kriza iza nje - 2:1 (0:1).

Ipak, čini se da se kasno probudila. Na deset kola do kraja Atletiko Mieiro ima ravno deset bodova prednosti, a vrlo lako bi Verdao mogao da preskoči i Flamengo, koji pored triboda zaostatka ima i tri utakmice manje.

Ponovo Palmeiras niže pobede, "oživeo je" ponovo sa povratkom navijača, ali se i dalje muči. Internasional je savladao minimalnom razlikom, Searu takođe, baš kao i večera Sport Resife, protiv kojeg je morao da juri zaostatak, iako je, pazite sad, šutirao ka golu tima iz Pernambuka 37 puta! Da, slovima - TRIDESET SEDAM. Imao je pride i 23 udarca iz ugla, još 20 iz slobodnjaka...

Resife je s druge strane igrao svega tri minuta, koliko mu je bilo potrebno da iz kontranapada u tri poteza stigne do vođstva. A onda je samo stao i ostavio svog golmana na vetrometini. Na ozbiljnim mukama našao se gostujući čuvar mreže Mailson, ali je dugo uspevao da odoli naletima razigranog Palmeirasa, a neke od 14 njegovih odbrana zaista su bile spektakularne.

Doveka, međutim, nije mogao. Ko bi uostalom izdržao čitavu utakmicu da se ka njegovom golu šutira praktično na svaka dva i po minuta? Resifeu su na kraju glave došli korneri. Oba pogotka gosti su primili nakon udaraca iz ugla, prvi je u 53. minutu ispratio Luiz Adrijano, drugi u 81. Felipe Melo, pošto je prethodno više od pola sata Fereirina ekipa neuspešno pokušavala da još jednom probije bedem popularnih Lavova. Ali nijednog trenutka nije odustao i isplatilo mu se.

BRAZIL 1 – 28. KOLO

Žuventud – Seara 0:0

Santos – Amerika Mineiro 0:2 (0:1)