Radovan Pankov (©Starsport)

Pankov povređen, Legiju čeka teška misija u Beču; AZ jedva kroz Andoru (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 10.08.23. | 21:18

Bešiktaš i Viktorija sigurni

Odličan skok i šut glavom Ernesta Mucija u 87. minutu ublažili su poraz Legije od Austrije i sačuvali nadu poljskom timu da za nedelju dana u Beču može do plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope. Moraće tim iz Varšave da juri zaostatak, ali je 1:2 svakako bolje nego 0:2. Ipak, veliki peh za Legiju mogla bi da predstavlja povreda Radovana Pankova, koji je već u prvom poluvremenu morao da napusti teren.

Srpski internacionalac bio je jedan od boljih u domaćem timu, ali nije mogao da spreči pogodak gostiju u 11. minutu. Precizan je bio 20-godišnji Muarem Husković, a bivši kadetski reprezentativac Austrije pogodio je i za 2:0 u 56. Delovalo je da će Austrijanci revanš čekati bez mnogo nervoze, ali nakon pogotka Mucija situacija se dosta promenila.

Problem za Austrijance predstavljaće to što ih između dvomeča sa Poljacima čeka gostovanje u Salcburgu, odnosno derbi austrijskog prvenstva. Moraće Mihael Vimer da vodi računa o umoru svojih igrača, ali nakon uspešnog posla u Varšavi sigurno je da će samopouzdanje ekipe značajno skočiti.

Pobednik ovog dvomeča u plej-ofu igra sa boljim iz duela Omonije i Midtjilanda, a nakon prvog susreta Kiprani imaju gol prednosti. Slavili su 1:0 kod kuće, pa u boljem raspoloženju putuju u Dansku.

AZ Alkmar je opravdao ulogu favorita u susretu sa Santa Kolomom, ali za pobedu 1:0 u Andori morao da prolije mnogo znoja. Gol odluke postigao je američki fudbaler Đorđe Mihajlović u 75. minutu. Biće senzacija ukoliko gosti iz Andore u revanšu uspeju da izbore makar i produžetke, ali svakako da samo gol prednosti ne uliva sigurnost u redove holandskog prvoligaša.

Ferencvaroš je neprijatno iznenadio svoje navijače eliminacijom od Ki Klaksvika sa Farskih Ostrva u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali su se Fradi brzo konsolidovali. Šamrok je pobeđen 4:0 i 2:0, u prvenstvu Fehervar 5:3 u gostima, a sada i Hamrun na Malti 6:1.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJE – 3. KOLO (PRVI MEČEVI)

AEK Larnaka - Makabi Tel Aviv 1:1 (0:0)

Gent - Pogon Šćećin 5:0 (4:0)

Tobol - Deri Siti 1:0 (0:0)

Struga - Esperanž 3:1 (2:0)

Bode/Glimt - Pjunik 3:0 (2:0)

Sabah - Partizan 2:0 (0:0)

Dila Gori - APOEL 0:2 (0:1)

Santa Koloma - AZ Alkmar 0:1 (0:0)