©Starsport
©Starsport

Partizan raskinuo ugovor sa Aldom Kaluluom

Vreme čitanja: 2min | čet. 16.10.25. | 12:33

Krilni fudbaler završio saradnju sa klubom iz Humske

Konačno je došao kraj, Aldo Kalulu i Partizan zvanično su raskinuli saradnju. Odluka je doneta zbog neispunjavanja profesionalnih obaveza definisanih ugovorom i dužeg nepojavljivanja igrača na treninzima. Krilni napadač iz DR Kongo se neprimereno ponašao još na početku sezone kad je zakasnio na početak priprema, bez da je obavestio ljude iz kluba. Od tada se nalazi na ledu, trener Srđan Blagojević ne računa na njega i razlaz je bio jedina opcija.

Problem je što je Kalulu odbijao ponude da napusti Humsku. Imao je pozive iz Saudijske Arabije, čak i Turske, ali je odbijao da pređe iz razloga što je znao da novac koji dobija u Humskoj, neće dobiti nigde. Plata nekadašnjeg đaka Lionove škole je bila ozbiljan teg oko vrata novom rukovodstvu Partizana, o tome je za Mozzart Sport govorio i Predrag Mijatović. Naime, Kalulu je u Partizan došao 2023. iz Sošoa i potpisao trogodišnji ugovor vredan 600.000 evra, odnosno, 50.000 mesečno.

Izabrane vesti

Takav ugovor za igrača koji ničim nije opravdao uloženi novac je sumanut. Ove sezone je do te mere bio otuđen od ekipe da se posle utakmica nije vraćao autobusom sa ostalim saigračima, nego je putovao odvojeno od njih. Prema rečima Predraga Mijatovića, Kaluluov menadžer je tražio dozvolu od kluba da njegov klijent pregovara sa nekim klubovima, sve to u momentu dok Kalulu ni ne trenira sa ekipom, što nije bilo odobreno.

Jedino po čemu će ga donekle pamtiti su neke dobre partije u derbiju sa Crvenom zvezdom. Bio je strelac golova u 172. i 175. derbiju, a prošle sezone je asistirao kod pogotka Ibrahima Zubairua kad su crno-beli uspeli da ostanu neporaženi (3:3). Posle svega, premalo je ovo za igrača koji je u ovom timu Partizana bio najplaćeniji i činjenica je da ga je samo to držalo u klubu.

Ponašanje na terenu, tokom pripremnih utakmica i činjenica da je igrač sa ugovorom od 600.000 evra odigrao 88 utakmica i postigao devet golova i upisao 11 asistencija, govore da je Kalulu jedan od većih promašaja sportskog sektora u prethodnih nekoliko godina.

Na sreću Partizana, ovaj nesrećni brak je okončan onako kako je trebalo mnogo ranije. Svako na svoju stranu, pa kud ih život nanese. Kalulua u Humsku, sigurno više neće.


tagovi

FK PartizanMozzart Bet SuperligaAldo Kalulu

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara