©Starsport

Pazar preokretom sprečio senzaciju na debiju Damira Čakara

Vreme čitanja: 3min | sre. 19.10.22. | 16:51

Jagodina povela u prvom minutu, ali potom prepustila reč Pazarcima (1:2)

Kup takmičenja imaju posebnu draž, a još jedna od brojnih potvrda tog aksioma stigla je kroz vojevanje u Jagodini, gde je četvrtoplasirani tim Srpske lige Istok namučio ekipu iz vodećeg kvinteta Mozzart Bet Superlige.

Po teškom terenu, gde su se pre manje od deceniju igrale evropske utakmice, a leta 2013. gostovao je i Rubin iz Kazanja Kurbana Berdijeva, sa Kristijanom Ansaldijem, Bibasrom Nathom, Aleksandrom Rjazancevim i Salomonom Rondonom, gosti su nekako uspeli da se izbore sa nedaćema i novom šefu struke Damiru Čakaru obezbede uspešan debi.

Neposredno posle prvog zvižduka Miroslava Milenkovića, domaćin je poveo golom svog najistirenijeg igrača Stefana Stanisavljevića. Od tog šoka Pazarci nisu uspeli da se u narednih 30 minuta, čak su mladi Jagodinci iz tranzicije u nekoliko navrata pokušali ozbiljno da zaprete.

Izjadančio je Slobodan Stanojlović, posle asistencije Miloša Mijića u 32. minutu, a rezultat se do odmora nije menjao uprkos dalekometnoj paljbi iz slobodnjaka pazarskog kapitena Stefana Lončara u 39. i Stanisavljevića u 41. minutu.

Početkom nastavka, sudija Milenković je na ulazu u šesnaesterac Novog Pazara sankcionisao kontakt Periše Pešukića i Đorđa Vasića, iako je pored napadača Jagodine bio Joksimović. Epilog – penal i crveni karton za Pešukića. Šut Miroslava Đorđevića sa 11 metara lako je skinuo Filip Kljajić.

Čakarov tim je u nastavku bio bolji. Najpre je u 49. minutu poništen gol Slobodana Rubežića jer je Milenkovića pokazao da je lopta nakon kornera izašla van terena.

Zicer u 66. minutu, na pas rezerviste Mustafe Mujezinovića, nije iskoristio Stanojlović, ali su Plavi ubrzo dobili penal. Aleksandar Janković oslonio se na Mujazinovića, a Milenković je pokazao na "kreč". Neumoljiv u 70. minutu bio je Bojica Nikčević.

Imali su gosti još prilika, ali ostalo je 1:2,a pa je Novi Pazar i dalje akter najmasovnijeg takmičenja.

JAGODINA – NOVI PAZAR 1:2 (1:1)